Igor Šestak • utorak, 20.08.2013.

U ponedjeljak navečer odigrane su posljednje tri utakmice prvog kola Primere. Najviše uzbuđenja ponudila je utakmica Almerije i Villarreala, novih prvoligaša, u kojoj su na kraju slavili gosti rezultatom 3:2. Rayo Vallecano je s uvjerljivih 3:0 svladao Elche uz dva pogotka Buena, dok su Celta i Espanyol podijelili bodove.

U prvoj utakmici odigranoj u ponedjeljak sastali su se Rayo Vallecano, klub koji je prošlu sezonu završio za vrlo dobrom osmom mjestu, i novi prvoligaš Elche. Previše dvojbi oko pobjednika nije bilo jer su igrači Raya dobrom predstavom stigli do trijumfa rezultatom 3:0.

Otpor Elchea lomili su do 40. minute, a onda je Bueno iskoristio povratnu loptu Saula i snažnim udarcem svladao Herreru. I prije odlaska na odmor situacija se za Rayo dodatno popravila. Bueno je ovoga puta imao ulogu asistenta, a sjajan pogodak postigao je Perea, igrač koji je u igru ušao u 36. minuti umjesto Carlosa.

U drugom poluvremenu domaćini su uspješno kontrolirali utakmicu, a konačni udarac svojim suparnicima zadali su u 74. minuti. Bueno je dugo vukao loptu, obrana Elchea kao da ga nije ozbiljno shvaćala, a on je silovito opalio i odličnim udarcem pronašao suprotni kut Herrere za svoj drugi pogodak na utakmici.

U kasnijem terminu međusobni su okršaj imali novi prvoligaši, Almeria i Villarreal, a nakon brojnih preokreta i infarktne završnice pobjedu su s 3:2 odnijeli igrači Žute podmornice.

Mreže su mirovale sve do 39. minute kada je Rodri spretnom reakcijom u gostujućem šesnaestercu u pogodak pretvorio dodavanje Rafite. Almeria je s minimalnim vodstvom otišla na odmor, no autogolom ga je u 65. minuti poništio Dubarbier. Pereira je pokušao centrirati s desne strane, a Argentinac je u nastojanjima da spriječi centaršut prevario vlastitog vratara i poravnao rezultat.

Igrači Almerije ipak nisu previše očajavali, već su deset minuta kasnije stigli do drugog vodstva na utakmici. Strijelac je ponovno bio Rodri nakon što je iskoristio neuspješno postavljenu zamku zaleđa Villarrealove obrane.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj. Gosti su silovito krenuli po izjednačenje, a do njega su stigli u 84. minuti i to dobrom suradnjom asistenta Aquina i strijelca Dos Santosa. Taj je pogodak šokirao Almerijine igrače, a dvije minute kasnije primili su novi udarac. Dos Santos je kaznenom prostoru domaćih pronašao Pereiru, a on pogodio za prvu pobjedu Villarreala od povratka u prvoligaško društvo.

Treću utakmicu večeri odigrali su Celta i Espanyol, a pobjednika nije bilo. Domaćini su poveli u 41. minuti nakon lijepe akcije koju je dobrom završnicom okrunio Lopez. Dvije minute nakon poluvremena Celta je stigla i do drugog pogotka, a strijelac je ovoga puta bio Charles. Glavom je u mrežu pospremio centaršut Krohn-Dehlija, dvostrukog asistenta na ovoj utakmici.

Espanyol je u igru vratio Sanchez vrlo lijepim pogotkom u 53. minuti, a konačnih 2:2 postavio je Francuz Bifouma 15 minuta prije kraja susreta. Dobio je odličnu loptu u prostor, s desne strane ušao u kazneni prostor pa mirno svladao Celtinog vratara Yoela.