Barcelona
Barcelona 7:0 Levante
Levante

Toni Rončević • nedjelja, 18.08.2013.

U prvom susretu nove sezone španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na svom stadionu dočekala Levante. Kako se i očekivalo domaćini su došli do vrlo visoke pobjede rezultatom 7:0...

Pod vodstvom novog trenera Gerarda Martina te pojačani s glavnom zvijezdom prijelaznog roka Neymarom aktualni prvaci na Nou Campu uvjerljivo su započeli svoj novi pohod prema naslovu prvaka.

Barcelona je furiozno otvorila utakmicu, već nakon dvanaest minuta bilo je 2:0. U trećoj minuti asistenciju Cesca Fabregasa u pogodak pretvara Alexis Sanchez, a devet minuta kasnije zabija Lionel Messi na asistenciju Pedra Rodrigueza. Oba pogotka pala su poslije nekoliko kratkih i brzih dodavanja u protivničkom šesnaestercu.

U 24. minuti Dani Alves je dodao za Fabregasa koji puca s osam metara. Gostujući golman brani, no lopta se odbija za Alvesa koji trese mrežu za 3:0. Dvije minute kasnije novi gol, na 4:0 povisio je Pedro, a asistent je bio Messi. Argentinac je poslao loptu iza leđa obrane Levantea, a Pedro pravovremeno utrčao i poslao loptu u lijevi vratarev kut.

Zatim je uslijedilo 15-ak minuta zatišja, barem što se golova tiče. Prijetili su Messi i Xavi, ali nije bilo promjene rezultata sve do 42. minute. Peti gol za Barcelonu postigao je Messi, ovaj put iz najstrože kazne koju je izborio Pedro. U posljednoj minuti prvog poluvremena novi pogodak domaćih, dupli pas Fabregasa i Xavija rezultirao je pogotkom Xavija.

U drugom poluvremenu, Barcelona je povukla ručnu i zabila samo jedan gol. Svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Pedro. Valja spomenuti da je u igru u 64. minuti ušao i Neymar umjesto Sancheza. Nije uspio postići pogodak, imao je jedan pokušaj kojeg je lako ukrotio protivnički vratar, a u 86. minuti zaslužio je žuti karton. Domaći vratar Victor Valdes bio je u potpunosti besposlen.

U idućem kolu Barcelona ide na teško gostovanje kod Malage, dok će Levante svoje prve bodove tražiti kod kuće protiv Seville.