Josip Piršljin • subota, 31.08.2013.

Nastavljeno je četvrto kolo Bundeslige nakon što su Freiburg i Bayern svoj dvoboj imali još u utorak. Wolfsburg je slavio 2:0 protiv novog prvoligaša Herthe, a prvi pogodak djelo je hrvatskog napadača Ivice Olića. Milan Badelj je počeo dvoboj za HSV koji je svladao Eintracht iz Braunschweiga, ali morao je rano izaći zbog ozljede. Do pobjeda su još došli nogometaši Borussije (M), Hannovera i Augsburga.

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić postigao je svoj prvi ovosezonski gol u Bundesligi. Njegov je Wolfsburg na domaćem terenu ugostio Herthu i slavio s 2:0.

Olić je mrežu novog prvoligaša pogodio u 42. minuti kada je odlično ispratio Nalda koji je ubacio prizemno pred gol Krafta. Hrvatski je napadač bio na pravom mjestu i donio je vodstvo svojoj ekipi. U drugoj minuti sudačke nadoknade Diego je zabio iz jedanaesterca, a tih 2:0 je bio i konačan rezultat.

Od prve je minute za Vukove igrao i Ivan Perišić, a njega je Hecking zamijenio 15 minuta prije kraja Medojevićem.

HSV je nakon samo jednog boda u prva tri kola imao imperativ pobjede protiv Eintrachta iz Braunschweiga. To je nogometašima iz Hamburga i uspjelo, bili su uvjerljivi i s 4:0 porazili momčad koja je prošle sezone igrala u 2. Bundesligi.

Utakmicu je počeo i hrvatski veznjak Milan Badelj, ali već u 30. minuti morao je napustiti igru zbog ozljede. Zasad se još ne zna je li ozbiljnija i hoće li moći konkurirati za nadolazeći dvoboj Srbije i Hrvatske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Mrežu gostiju "načeo" je već u sedmoj minuti Van der Vaart , a ubrzo je na 2:0 povisio Zoua. Rezultat se nije dugo mijenjao, sve do 80. minute kada je za 3:0 pogodio Calhanoglu. Turčin je bio strijelac i u sudačkoj nadoknadi za konačni ishod, a hrvatski napadač Ivo Iličević proveo je cijeli susret na klupi.

Uvjerljiva je bila i Borussia iz Mönchengladbacha koja je na svom stadionu svladala Werder 4:1. Arango je bio jedini strijelac u prvom poluvremenu za vodstvo domaćih, a povisio je Raffael početkom nastavka. Domaći zabijaju opet u 69. minuti, ali u vlastitu mrežu preko Nordtveita. Ipak, da ne bi bilo napeto do kraja, Kruse i Herrman su još po jedno tresli mrežu Mielitza. Mateo Pavlović nije konkurirao za Werder.

Istovjetnim je rezultatom Hannover pobijedio Mainz pred svojim navijačima. U ovoj je utakmici gost poveo, preko Nicolaija Müllera u 12. minuti, no izdržao je samo do 31. Tada je izjednačio Diouf, a do kraja susreta za 4:1 zabijali su još Sobiech, Ya Konan i Prib.

Nürnberg je na vlastitom terenu izgubio od Augsburga, a jedini gol na utakmici pao je u 84. minuti. Tada je šesti bod gostima ove sezone donio Vogt, a pomoglo je isključenje Pinole koji je za Nürnberg zaradio drugi žuti karton u 76. minuti.