Bundesliga, 4. kolo, 27.08.2013, 18:30 h
Freiburg
Freiburg 1:1 Bayern
Bayern

Branimir Korać • utorak, 27.08.2013.

Zbog nastupa u Superkupu u petak, Bayern je već u utorak odradio prvenstvenu obavezu iz trećeg kola. Gostovao je kod Freiburga u podosta šarenom sastavu, dominirao je, ali je u samoj završnici ostao bez pobjede nakon što je Hofler zabio za 1:1...

Josep Guardiola očito u mislima u Superkupu na gostovanju u Freiburgu dao je odmor povećem broju standardnih članova udarne momčadi, a pričuve mu nisu uspjele donijeti pobjedu.

Freiburg je odigrao hrabru i dobru utakmicu, na kraju je uspio doći do remija i razočarati Guardiolu.

U prvih 15 minuta Freiburg je pokazao da se neće potpuno zatvoriti i čekati na pogrešku Bayerna pa je Neuer u dva navrata morao spašavati i to je bio znak gostima da se malo "uozbilje".

Tako je Bayern vrlo brzo uzvratio preko Kroosa i Pizarra, međutim sjajni domaći vratar Baumann bio je iznimno raspoložen.

Nakon pola sata igre Bavarci su stigli do vodstva. Müller je odlično prošao i ubacio prema Shaqiriju, vrlo loše je reagirao Sorg i švicarski reprezentativac je to kaznio i doveo Bayern u vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena Bayern je imao inicijativu i pritiskao je, činilo se da bi mogao i do drugog gola prije odmora, međutim nije bilo promjena.

U prvih 15 minuta drugog dijela bilo je vatreno na obje strane. Shaqiri je bio u dvije dobre situacije za Bayern dok je na drugoj strani Neuer skinuo pokušaj Freisa koji nije bio nimalo bezazlen.

Nastavilo se igrati obostrano otvoreno i u nastavku susreta, bilo je prilika na obje strane, a jednu su iskoristili domaćini. Igrala se već 86. minuta kada je Freis odlično pronašao Hoflera, a ovaj lijepom završnicom poravnao na 1:1.

Ubrzo je umjesto Pizarra na teren ušao i Mario Mandžukić, ali je bilo prekasno za Bavarce.