Bundesliga, 4. kolo, 31.08.2013, 18:30 h
Schalke 04
Schalke 04 2:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Josip Piršljin • subota, 31.08.2013.

Posljednju utakmicu subotnjeg programa Bundeslige odigrali su Schalke i Bayer. Momčad iz Gelsenkirchena uspjela je doći do prve pobjede ove sezone u prvenstvu zabivši pritom po jedan pogodak u svakom poluvremenu.

Navijači Schalkea su tek u četvrtom kolu njemačkog prvenstva dočekali prvu pobjedu svoje momčadi. Plavi su tako uspjeli slaviti u domaćoj ligi nakon što su izborili Ligu prvaka ovog tjedna protiv grčkog PAOK-a. Sastav iz Leverkusena je, pak, pokvario maksimalan učinak jer je dosad imao sve tri pobjede.

U početnoj jedanaestorici Schalkea našao se i Kevin-Prince Boateng, najnovije pojačanje plavih koji je nedavno stigao iz redova Milana. Trener Jens Keller dao mu je 84 minute na poziciji ofenzivnog veznjaka iza isturenog napadača Szalaija.

Domaća je ekipa do početnog vodstva došla nakon pola sata igre. Slobodni udarac je izveo Farfan, a u velikoj gužvi u šesnaestercu najbolje se snašao Höger i glavom lagano dodirnu loptu tek toliko da prevari gostujućeg vratara Lena.

S rezultatom 1:0 se otišlo na predah, a do novog gola čekalo se do 83. minute. Ponovno je čovjek odluke bio Farfan jer je najprije izborio kazneni udarac nakon prekršaja Spahića, a poslije ga je sam realizirao. Nakon 2:0 momčad koju vodi Sami Hyypiä više se nije mogla vratiti u utakmicu.