Ivan Pavić • nedjelja, 01.09.2013.

Odigrane su posljednje dvije utakmice koje su zaključile četvrto kolo njemačke Bundeslige. Stuttgart se razbudio nakon ispadanja od Rijeke i uvjerljivo slavio na domaćem terenu, a nastradao je Hoffenheim. U pobjedi su se istaknuli Ibišević koji je postigao hat-trick i Maxim s dva pogotka i asistencijom. Borussia je došla do pobjede na gostovanju kod Eintrachta iz Frankfurta za koju je najzaslužniji Armenac Mhitarjan koji je postigao oba pogotka za pobjedu.

Stuttgart je stigao do prve pobjede u prvenstvu uvjerljivom pobjedom nad Hoffenheimom rezultatom 6:2. Gostujuću mrežu načeo je branič Rüdiger nakon što je Gentner ubacio prizemnu loptu s lijeve strane poslije brzo izvedenog slobodnog udarca u 12. minuti. U 19. minuti već je bilo 2:0. Udarac iz kuta s lijeve strane izveo je Maxim, a najviši u skoku bio je Ibišević.

U 26. minuti Volland je vratio nadu gostima. Nakon lijepe akcije, na asistenciju Elyounoussija napadač Hoffenheima s 15 metara zabija za 2:1. Već dvije minute kasnije Maxim vraća Stuttgartu dva gola prednosti. Dugu loptu poslao je Werner, a veliku pogrešku vratara gostiju Casteelsa koji je promašio loptu u pokušaju izbijanja koristi Maxim kojem nije bilo teško poslati loptu u nebranjenu mrežu.

U deset minuta drugog poluvremena Stuttgart je povisio na 5:1. U 47. minuti Ibišević je iskoristio neopreznost domaće obrane i izborio se za loptu, a potom zabio za 4:1. U 55. minuti Maxim je iskosa s lijeve strane, 15 metara od gola, lijepo naciljao suprotni kut i zabio za 5:1.

U 63. minuti Ibišević postiže svoj treći pogodak. Ubacio je loptu s lijeve strane Werner, opet je loše reagirao Casteels, a Ibišević glavom zabio za visokih 6:1. Konačnih 6:2 postavio je Firmino u 87. minuti na asistenciju Herdlinga.

U Frankfurtu je Eintracht dočekao Borussiju Dortmund, a gosti su upisali i četvrtu pobjedu u četiri kola. Igrač utakmice Mhitarjan postigao je prvi pogodak na utakmici u 11. minuti. Poljak Blaszczykowski je sjajno proigrao Armenca koji je ulazio u šesnaesterac domaćih, a Armenac nije imao težak posao zabiti za vodstvo Borussije. U 36. minuti Kadlec je izjednačio nakon što je lopta koja se odbila od vratnice došla do napadača Eintrachta koji s desetak metara šalje loptu iza Weidenfellera.

Pobjedu gostima i prvo mjesto na prvenstvenoj tablici donosi Mhitarjan. Primio je loptu na rubu šesnaesterca na desnoj strani, povukao desetak metara prema sredini i prizemnim udarcem u desni donji kut postavio konačni rezultat.