Juventus
Juventus 4:1(2:1) Lazio
Lazio

Igor Šestak • subota, 31.08.2013.

Nogometaši Juventusa još su jednom bili nemilosrdni prema svojim kolegama koji brane boje Lazija. Dva tjedna nakon što su ih u Superkupu svladali s čak 4:0, Torinezi su Rimljane sa svog stadiona ispratili s 4:1. Sjajnu utakmicu odigrao je Arturo Vidal. Dvaput se upisao u strijelce i jednom asistirao, a pogotke su još postizali Mirko Vučinić i Carlos Tevez za Juventus te Miroslav Klose za Lazio. Gosti su posljednjih pola sata odigrali s igračem manje zbog isključenja Hernanesa.

Drugo kolo Serie A donijelo je i derbi utakmicu Juventusa i Lazija, klubova koji su se prije samo dva tjedna borili za trofej talijanskog Superkupa. Stara dama je tom prilikom slavila s uvjerljivih 4:0 na Olimpicu u Rimu, a previše milosti prema Rimljanima nije imala ni ovoga puta. Na stadionu u Torinu Arturo Vidal, Mirko Vučinić i Carlos Tevez odveli su Juventus do pobjede rezultatom 4:1.

Igrači Lazija hrabro su krenuli u susret, a prvu je prijetnju po Juventusova vrata kreirao Hernanes. Brazilac je silovito pucao iskosa, no Buffonova je reakcija bila odlična. Domaćini su prvu pravu priliku stvorili u 14. minuti i odmah poveli. Pogba je lijepo proigrao Vidala, koji je lakoćom svladao Marchettija.

U 22. minuti Buffon je morao spašavati svoja vrata od dobrog pokušaja Candreve, minutu kasnije Cana je pucao pored gola, a onda je u 26. minuti Juventus sasvim jednostavnom akcijom stigao do 2:0. Duga lopta Bonuccija pronašla je Vidala i Čileanac se ponovno našao oči u oči s Marchettijem. I ovoga je puta bio miran te udvostručio vodstvo Torineza.

Taj pogodak kao da je uspavao Juventusovu obranu, što su gosti znali iskoristiti. Samo 90 sekundi nakon Vidalovog pogotka prema Buffonu je pucao Hernanes. Vratar nije bio tako siguran i odbio je loptu točno pred Klosea kojem nije bilo teško postići svoj prvi ovosezonski pogodak. Sa zaostatkom od jednog pogotka Lazio je otišao na odmor, no brzo nakon povratka iz svlačionice doživio je novi udarac.

U tijeku je bila 48. minuta kad je Chiellini dugom loptom uposlio Vučinića, a Crnogorac nadmudrio svog čuvara i vratara Marchettija te vratio Staru damu na dva pogotka prednosti. Torinezi su potom bez većih poteškoća kontrolirali tijek zbivanja na terenu, a dodatno im je pomogao Hernanes isključenjem u 63. minuti. Brazilac je igrao rukom u suparničkom kaznenom prostoru i zaradio put u svlačionicu.

Tevez je u 72. minuti pogodio gredu, a onda osam minuta kasnije potvrdio pobjedu Juventusa vrlo lijepim pogotkom. Odličnim driblingom iz ravnoteže je izbacio Canu, a onda preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Marchettija. Juventus je s 4:1 stigao do svoje druge ovosezonske pobjede, dok je Lazio ostao na tri boda osvojena u prvom kolu protiv Udinesea.

• Obrisan korisnik01.09.2013. u 12:51
    U svakoj većoj ljudskoj zajednici, što navijači Lazija po broju sigurno jesu, jer to nije neki anonimni klub iz Serie D, već ugledno ime u Italiji i Europi, ima budala koji kaljaju ime i reputaciju kluba, uostalom, svjedočimo tome i u Hrvatskoj (Hajduk Jugend i sl.). Samim time što navijam za... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.09.2013. u 05:19
    nije usporedivo juve i ostatak serie a s ligom prvakom... u italiji nema lagano dobivene lopte ko u tulavoj engleskoj i nabij-simo-tamo njemačkoj ligi... gledam genoa inter i 20 minuta bez udarca na gol... i to je osvježenje... nabrijani su svi previše na bum bum nogomet, prelako se zaboravio old... [više na forumu]
  • lambik01.09.2013. u 02:10
    Hrvatski navijac kluba ciji ostali navijaci velicaju Mussolinija...? Seces li ti kad po Rijeci ili Istri?