Bundesliga, 5. kolo, 03.09.2013, 20:15 h
Flensburg 27:22 Hannover-Burgdorf
Hannover-Burgdorf

Flensburg preko Hannovera stigao do vrha bundesligaške tablice

Igor Šestak • srijeda, 04.09.2013.

Rukometaši Flensburga u utorak su unaprijed odigrali svoju utakmicu petog kola Bundeslige. Ugostili su Hannover, svladali ga s glatkih 27:22 te trećom uzastopnom pobjedom zasjeli na vrh bundesligaške tablice...

Iako u prva dva kola nije briljirao, Flensburg je protiv Mindena i Göppingena ostvario maksimalni bodovni učinak. Dobru seriju je nastavio i u utorak navečer, kada je na svom terenu unaprijed odigrao utakmicu petog kola protiv Hannovera, momčadi koja je u prva dva kola upisala pobjedu i remi.

Prva polovica prvog poluvremena protekla je u izjednačenoj igri. Domaćini su uglavnom držali prednost od jednog ili dva pogotka, dok je Hannover svoje jedino vodstvo na utakmici imao u desetoj minuti kad je na semaforu stajalo 6:7. Odvajanje Flensburga započelo je u 21. minuti kad je Eggert iz sedmerca postavio 12:9, a Mogensen je vrlo brzo pogodio za plus četiri.

Flensburg je na poluvrijeme odnio vodstvo 16:12, a u nastavku je uspio dodatno podići kvalitetu svoje igre i vrlo brzo riješiti susret. Eggert, Heinl i Svan Hansen odveli su svoju momčad na 22:13 u 40. minuti i igrači Hannovera su ostali bez ikakve šanse za povratak u susret. Domaćini su do 50. minute održavali svoju veliku prednost, a onda ipak malo oduzeli gas i omogućili gostima dolazak na pristojni zaostatak 27:22.

Prvo ime Flensburga ovoga je puta bio Eggert sa šest pogodaka, od čega je dva postigao s linije sedam metara. Pet pogodaka je postigao Mogensen, četiri dodao Svan Hansen, a sjajan je bio i vratar Andersson s 15 obrana. U redovima gostiju najviše se istaknuo Patrail, strijelac pet pogodaka.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310