Bundesliga, 5. kolo, 14.09.2013, 18:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 6:2 Hamburger SV
Hamburger SV

Damir Žbulj • subota, 14.09.2013.

Novom dominantnom predstavom dortmundska Borussia pregazila je HSV sa 6:2, iako je još od 50. minute na semaforu rezultat bio izjednačene. No, tada furiozni Crno-žuti kao na traci redaju prilike i postižu još čak četiri pogotka, a mogli su u mrežu gostiju pospremiti još koju loptu...

Čak osam pogodaka vidjeli su navijači u Dortmundu u još jednoj uvjerljivoj pobjedi Borussije. Gosti iz Hamburga još su se dobro držali u prvom dijelu, čak su i početkom nastavka poravnali na 2:2, ali tada kao da su razljutili domaće igrače, koji su bez imalo milosti napunili mrežu večeras i ne pretjerano raspoloženog vratara Adlera.

Za sastav gostiju u ovom dvoboju nisu konkurirali ni Milan Badelj, ni Ivo Iličević.

Već je u 13. minuti Borussia nagovijestila u kojem će smjeru ova utakmica, kada su pogodili okvir gola, a u 19. minuti stigli su do prednosti. Aubameyang je primirio dugu loptu koju je uputio Schmelzer, uputio jak udarac malo iskosa s lijeve strane, ali lopta je završila u mreži prvenstveno zbog slabe reakcije Adlera.

Samo tri minute kasnije bilo je već 2:0. Bila je to tipična akcija Borussije, brza, okomita, odličnih dodavanja, koje je započeo Reus, petom je loptu proslijedio Lewandowski, dok je kut protivničkog gola pogodio Mhitarjan.

HSV je odgovorio preko Lama, koji je majstorski s nekih 18 metara fantastičnim udarcem pogodio mrežu. Nakon tog pogotka sredinom prvog dijela igra se malo primirila pa se bez promjene rezultata krenulo u nastavak, a tada još veći vatromet golova i odličnih nogometnih akcija.

Samo pet minuta bilo je potrebno nogometašima iz Hamburga da stignu do poravnanja. Ubacio je Van der Vaart, a glavom je bio neumoljiv Westermann , za iznenađujućih 2:2.

Imala je Borussia još jednu gredu, nakon pokušaja Reusa i obrane Adlera, a još jednu veliku priliku imao je Mhitarjan u 63. minuti, a tada su lopte domaći nogometaši počeli pospremati u mrežu. Zabio je ponovno Aubameyang na još jedno dobro dodavanje Mhitarjana, uz novu slabu reakciju gostujućeg čuvara mreže. Aubameyang je u prvom kolu postigao hat-trick, a nakon nekoliko kola suše, sada se ponovno raspucao.

Prilike su tada propustili i Reus pa ponovno Mhitarjan, a u završnih 15-ak minuta potpuni raspad sistema HSV-a, Poljak Lewandowski zabio je još dvaput, jedan je gol dodao Reus, za potpunu katastrofu gostiju.