Bundesliga, 5. kolo, 13.09.2013, 20:30 h
Hertha Berlin
Hertha Berlin 0:1 Stuttgart
Stuttgart

Branimir Korać • petak, 13.09.2013.

Peto kolo Bundeslige otvorili su u Berlinu Hertha i Stuttgart. Hertha je niz pozitivnih rezultata prekinula u prošlom kolu porazom od Wolfsburga dok je Stuttgart negativnu seriju prekinuo pobjedom protiv Hannovera. U međusobnom dvoboju Berlinčani se nisu uspjeli iskupiti za poraz kod Wolfsburga, a Stuttgart je najavio bolje dane minimalnom pobjedom...

Nakon vrlo lošeg ulaska u sezonu začinjenog ispadanjem u Europi od Rijeke, nakon petog kola stvari izgledaju puno povoljnije za Stuttgart. Dvije uzastopne pobjede zasigurno će podići raspoloženje u momčadi, a druga je upisana na gostovanju u Berlinu kod Herthe.

U prvom poluvremenu igralo se dinamično, ali bez velikog broja izrazitih prilika. Po jednu su propustili i domaćini i gosti, Hertha kada je Ramos iz dobre pozicije vrlo loše pucao, a Stuttgart u finišu poluvremena kada je Kraft lijepo obranio pokušaj Gentnera.

U drugo poluvrijeme puno bolje su ušli gosti koji već u 49. minuti dolaze do vodstva. Maxim je izveo korner, a u skoku je bio najviši Gentner i pogodio mrežu za vodstvo Stuttgarta.

Primljeni pogodak je probudio domaćina koji je bio sve opasniji, ali Skjelbred i Hosogai nisu bili uspješni, zatim je Ulrich nakon kornera spašavao goste poslije pokušaja Brooksa, no promjena nije bilo.

Stuttgart je uspio do kraja susreta sačuvati prednost i upisati minimalnu, ali vrijednu pobjedu 1:0 dok domaćin može žaliti za propuštenim prilikama iz drugog dijela.

• radigosa14.09.2013. u 08:48
    "Lijep dokaz koliko je Bundesliga precijenjena, neki su išli tako daleko da su je izjednačavali sa Primerom ili čak Premiershipom koji nonsens jebote. Ovaj Stuttgart će završiti među 10 prvoplasiranih a ona sakata Rijeka ih natamburala. Vedade vrati se u svoju Vlasenicu kupiti sijeno, brati šumu i... [više na forumu]
    radigosa
  • Obrisan korisnik14.09.2013. u 00:04
    Ne čine dva kluba ligu, a Bundesliga trenutno ima svega dva ozbiljna kluba. Pa kakva je to liga u kojoj momčad uđe iz druge u prvu i osvoji odmah naslov ili završi kao 3. a sljedeće godine s istim kadrom ispane iz lige. Pa koja drveća od igrača tu igraju to je presmiješno.
  • Obrisan korisnik13.09.2013. u 23:28
    Daj ne seri!!Ovako Bayern i ona prošlosezonska Borussia a možda i ova se sigurno mogu nositi i pobjediti sve Engleze i Španjolce,kao i Juventus i Psg!Milan i Napoli su ipak nešto slabij od stare dame!Ne vidim zbog čega jedan Leverkusen ili Schalke ne bi mogli izbaciti Atletico Madrid,Betis ili... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.09.2013. u 23:09