Damir Žbulj • subota, 14.09.2013.

U subotnjem rasporedu petog kola njemačke nogometne Bundeslige ponovno su bili raspoloženi hrvatski napadači. Mario Mandžukić načeo je mrežu Hannovera i u nastavku otvorio put svojoj ekipi do pobjede. Ivica Olić ponovno je zabio za Wolfsburg, baš na svoj 34. rođendan, ali po starom običaju Vukovi su na gostovanju ostali bez bodova...

Nakon reprezentativne stanke Bayern je dočekao Hannover i opravdao ulogu favorit tek u drugom poluvremenu ovog susreta. Guardiola se naravno od prve minute odlučio za Mandžukića, koji mu je tek u nastavku uzvratio za ukazano povjerenje.

Hannover je dobro parirao Bavarcima, iako je naravno posjed lopte premoćno bio na strani domaćih igrača. Izdržali su sve do odmora, ali odah početkom nastavka primili su pogodak, koji je na kraju i usmjerio susret.

Nakon šest minuta igre u drugom dijelu akciju je započeo Robben, odlično je na lijevoj strani kaznenog prostora pronašao Kroosa, a na njegovoj povratnoj lopti Mandžukiću nije bilo teško poentirati za 1:0.

Kako se moglo i očekivati, poslije prvog, uskoro je pao i drugi gol u mreži gostiju, a za njega se pobrinuo Francuz Ribery, a ponovno je dobar dio posla obavio Robben.

Imao je Mandžukić i veliku šansu u samoj sudačkoj nadoknadi, ali nije bio dovoljno precizan i za svoj četvrti ovosezonski bundesligaški pogodak.

Wolfsburg nastavlja sa svojom ovosezonskom praksom slabih izdanja na gostovanjima. ponovno su ostali bez bodova, iako im je Ivica Olić donio poravnanje krajem prvog dijela kod Bayera u Leverkusenu.

Olić je za Vukove zaigrao od prve minute, naravno, u vrhu napada gdje mu je i mjesto. Ivan Perišić ušao je tek u posljednjih 20 minuta, ali nije bilo mogućnosti za rezultatski povratak.

Domaćin je poveo sredinom prvog dijela, kada je na dodavanje Rolfesa precizan Sam, no, nade u povoljan ishod gostima vratio je Olić, finom reakcijom na ubačaj s lijeve strane i pogotkom za 1:1.

Bayer je do ključne prednosti stigao u 65. minuti, kada glavom pogađa Kiessling, a sve nade u povratak gostima je u završnici uništio Brazilac Luiz Gustavo, koji je ponovno zaradio isključenje. Ovo mu je drugi crveni karton u tri nastupa za novi klub od kada je stigao iz Bayerna. Posao je u samoj završnici dovršio Kiessling, svojim drugim pogotkom za konačnih 3:1.

Schalke je na gostovanju kod Mainza stigao do izuzetno bitne pobjede, nakon slabog otvaranja nove sezone. U 34. minuti pobjedu im je jedinim pogotkom na susretu osigurao Kevin-Princ Boateng, koji je ovog ljeta pred kraj prijelaznog roka iznenađujuće iz Milana stigao u Gelsenkirchen te je odmah pokazao kako će biti sjajno pojačanje. U otvorenoj utakmici s dosta udaraca na obje strane terena gosti su bili prisebniji te su sačuvali svoje vodstvo do kraja susreta. Sada su sa sedam bodova ipak u gornjoj polovici ljestvice.

Eintracht iz Frankfurta također je uhvatio ritam i u petom kolu, nakon tri poraza, stigao i do druge pobjede. Na gostovanju kod Werdera pokazali su zavidnu razinu forme te su s tri pogotka u suparničkoj mreži osigurali važna tri boda. Tragičar je kod domaćih bio Di Santo, koji je već u 26. minuti zaradio isključenje kod domaćih. Junak je s druge strane bio Vaclav Kadlec, koji je mrežu tresao u 14. i 34. minuti. Werder je 'pokopao' Hunt u 58 minuti kada je promašio penal, a dokrajčio Prödl, autogolom 15-ak minuta prije kraja, za konačnih 0:3. Srđan Lakić ušao je deset minuta prije kraja umjesto dvostrukog strijelca Kadleca, ali dok je Čeh u ovakvoj formi, teško će Lakić do početnog sastava.

Augsburg je s 2:1 svladao Freiburg, nakon velikog preokreta i pogotkom postignutim minutu prije isteka regularnog vremena. Nije bilo promjene početnog rezultata na poluvremenu, a prava akcija krenula je odmah u prvom minuti nastavka kada je Mehmedi zabio za 0:1 gostiju. Halil Altintop izjednačio je u 62. minuti, a ekstazu domaćim navijačima donio je Werner u samoj završnici ovog uzbudljivog dvoboja.

• Obrisan korisnik14.09.2013. u 20:37
    Mandžo nastavlja zabijat i neda mejsto nikom, bravo za Olića, njemu je mjesto u špici a ne na krilu, bez obzira na njegovu brzinu
  • Obrisan korisnik14.09.2013. u 20:32
    2-3 vrlo izgledne sanse Hannovera od toga stativa Ya Konana kod rezultata 0-0 u prvom poluvremenu...samo da se zna da bas ovo i nije neka maestralna pobjeda Bayerna,zasluzena da...ali ni bod 96neunzigu ne bi bio nezasluzen...
  • Obrisan korisnik14.09.2013. u 20:14