Josip Piršljin • nedjelja, 15.09.2013.

Kompletirano je peto kolo Bundeslige nedjeljnim utakmicama Eintrachta iz Braunschweiga i Nürnberga, te Hoffenheima i Borussije iz Mönchengladbacha. Novi prvoligaš uspio je osvojiti prvi bod ove sezone, dok je Hoffenheim pobjedom preskočio na tablici današnjeg suparnika.

Pet utakmica bilo je potrebno novom prvoligašu Eintrachtu iz Braunschweiga da upiše prvi bod u Bundesligi ove sezone. Na svom je terenu pred 23.000 navijača odigrao 1:1 s Nürnbergom, ali je ostao na samom začelju prvenstvene tablice.

Gosti su došli u vodstvo u 28. minuti kada je na asistenciju Amerikanca Chandlera pogodak postigao Čeh Hloušek. S rezultatom 0:1 se otišlo na predah, a domaća je momčad uspjela izjednačiti 20 minuta prije kraja. Gol vrijedan prvog boda u povratničkoj sezoni u Bundesligi zabio je Elabdellaoui.

Hoffenheim je, pak, došao do druge pobjede ove sezone i osmog boda. Na Wirsol Rhein-Neckar Areni u Sinsheimu Hoffenheim je svladao Borussiju iz Mönchengladbacha 2:1. Time je preskočio današnjeg suparnika na ljestvici i trenutno zauzima sedmo mjesto.

Domaći su do pogotka došli pred sam kraj prvog poluvremena kada je Modeste iskoristio asistenciju Elyounoussija. Strijelac prvog gola nakon toga se i sam upisao u asistente u 54. minuti kada je namjestio gol Vollandu. Borussia je 15 minuta prije kraja smanjila preko Hrgote, ali nije uspjela izbjeći poraz.