MAXtv Prva liga, 9. kolo, 15.09.2013, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2.000
Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić (svi Split)
Slaven Belupo
0:1(0:1) Rijeka
Andrej Kramarić 15'
Rijeka

Kramarić prvijencem u debiju Rijeci donio pobjedu u Koprivnici

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • nedjelja, 15.09.2013.

U Koprivnici su Slaven Belupo i Rijeka odigrali susret koji je mogao zadovoljiti apetite ljubitelja nogometa, a tri boda kući nose gosti koji su tako stekli dodatno samopouzdanje pred put u Portugal, Jedini gol susreta postigao je debitant Andrej Kramarić.

U Koprivnicu je Rijeka stigla napeta zbog europskog susreta koji slijedi, no trener Matjaž Kek je utakmicu protiv Slavena označio važnijom no onu s Portugalcima. U skladu s time, na travnjak u Koprivnici izveo je respektabilni sastav, s četiri promjene u odnosu na remi protiv Lokomotive, a umjesto Alispahića, Sharbinija, Borasa i Maleša, u prvih 11 smješteni su Mujanović, Močinić, Bertoša i Kramarić.

Ivan Katalinić, domaći trener, računao je na slabije raspoložene Riječane te kazao kako njegova momčad može biti bolja od gostiju. I on je promijenio četiri igrača, umjesto Edsona, Crepulje, Glavice i Plazanića, zaigrali su od prve minute Matoš, Delić, Fuštar i Rak.

Od prve minute međutim, dominaciju na travnjaku imaju gosti u bijelim dresovima, a vrlo brzo se na streljani našao Silvio Rodić, koji brani na sve strane i nije pokleknuo pred pokušajima agilnih gostiju. No, u 15. minuti Nikola Pokrivač doprema loptu Kramariću, a on bez problema prolazi i Matu Grgića i Ivana Fuštara te loptu zavrće pored prve vratnice s ruba kaznenog prostora.

S 1:0 za Rijeku je bivši Dinamovac na najbolji mogući način proslavio svoj debi u Rijekinom dresu te zahvalio Keku na povjerenju koje mu je ukazao.

Do kraja prvog dijela Rijeka je i dalje nadmoćna i jednostavno izgleda bolje. Jedina šansa Farmaceuta vrijedna spomena bila je ona u 34. minuti, kad je nakon slobodnjaka Rijeke i lopte koja je izbijena u polje, Enes Novinić krenuo u brzi kontranapad, sam vukao loptu sve do kaznenog prostora Rijeke, da bi se potom izgubio i oči u oči s golmanom Ivanom Vargićem loptu poslao pored vratnice.

U nastavak Slaven Belupo ulazi raspoložen, a Novinić opet prijeti Vargiću, no još jednom je gostujući golman spreman za akciju. Odmah s druge strane uzvraća Benko, pokušajem iz slobodnog udarca, a lopta bi završila pod prečkom Slavenovog gola da se nije protegnuo vratar Rodić.

Inicijativu nakon toga preuzimaju domaćini, dok pokušaje Riječana domaća obrana mnogo uspješnije zaustavlja. Pred Vargićem su se izredali Petar Brlek, Dejan Glavica i Mateas Delić, ali se rezultat ne mijenja.

Do kraja utakmice su domaćini bili opasniji i imali posjed lopte, no nikako nisu uspjeli zatresti mrežu hrvatskog predstavnika u Europskoj ligi.

• Obrisan korisnik16.09.2013. u 16:55
    Igor bi rekao da je on uvijek bio za Ligu 10 i da je ona njegov uspjeh. Jer prvo je trebalo proširiti bazu na Ligu 16 pa onda koncentrirati kvalitetu u Ligu 10 - već bi se Štimke snašao
  • Obrisan korisnik16.09.2013. u 16:52
    Čestitke Kramariću na prvijencu. Neka to bude samo kap u moru nadolazećih golova. Čestitke i kompletnoj ekipi Rijeke, gospodinu Keku na nova tri boda. A sada laganini u Portugal, idemo se igrati nogometa. ;)
  • Obrisan korisnik16.09.2013. u 11:27
    Nakon što se sjetim da nam je aktualni izbornik bio jako veliki protivnik lige 10 volio bi ga sad čuti. Mislim da se nakon ovih 10-tak kola može primjetiti da ima puno više zanimljivih i izjednačenih tekmi.