MAXtv Prva liga, 9. kolo, 15.09.2013, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 350
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Pataki (Đakovo), Barišić (Osijek)

Remi Lokomotive i Splita u susretu s malo prilika

S Maksimira:Ante Dubravac • nedjelja, 15.09.2013.

U sklopu devetog kola MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive na Maksimiru su dočekali momčad Splita. U poprilično izjednačenom susretu gosti su poveli preko Kvesića da bi konačnih 1:1 postavio Šitum.

22
90'+2'
Goran Roce
66'
3
Denis Glavina
69'
22
Antonio Mršić
80'
Stanko Mršić

Uoči početka sezone Lokomotiva, a posebno Split, nisu skrivali svoje visoke ambicije. I dok su domaćini prvih osam kola i odigrali u skladu s najavama Split je dosta loše ušao u sezonu. Ipak posljednja tri kola Crveni ne znaju za poraz te su u Zagreb došli puni optimizma s željom da tako i ostane nakon dvoboja s Lokomotivom.

Od samoga početka obje momčadi su krenule otvoreno, ali vratari uglavnom nisu imali previše posla. Iz daljine je zaprijetio Chago, a s druge strane pokušali su Belle i Kvesić.

Ipak bila je to samo lažna nada za malobrojne gledatelje na Maksimiru da bi mogli uživati u nogometu. Naime do pred kraj prvog poluvremena igra se odvijala na sredini terena s puno pogrešaka. I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk gosti su došli do vodstva.

Domaćini su loše izveli jedan udarac iz kuta, Trebotić je izgubio loptu, a brzu kontru je povukao Belle te odlično pronašao Kvesića kojem iz blizine nije bilo teško zabiti za 1:0. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Domaći strateg očito nije bio zadovoljan s onim što su prikazali njegovi nogometaši pa je od početka drugoga poluvremena priliku dao Budimiru i Šovšiću dok su u svlačionici ostali Lendrić i Mrzljak. Prvi su opet zaprijetili gosti preko Vojnovića koji je u 49. minuti odlično pucao s 25 metara, ali je lopta otišla malo pokraj desne vratnice.

Lokomotiva je preuzela terensku inicijativu što im se isplatilo u 64. minuti kada je Budimir prošao po desnoj strani i lijepo pronašao Šituma kojem s sigurno pogađa za izjednačenje. Petnaest minuta prije kraja milimetri su dijelili goste od vodstva. Nakon jednog centaršuta najviši u skoku bio je Glavina međutim njegov udarac zaustavila je vratnica.

Do kraja susreta obje momčadi su prvenstveno mislile kako sačuvati svoju mrežu, a najbolju priliku na cijeloj utakmici nije realizirao Budimir u sudačkoj nadoknadi kada je ostao sam ispred Zagorca koji ipak zaustavlja njegov udarac.

U idućem prvenstvenom kolu Lokomotiva dočekuje Hrvatski dragovoljac dok Split gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.