PSG-u pripala triler završnica protiv Chambéryja, Vori ponovno pocrvenio

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.09.2013.

Zbog europskih obaveza Paris Saint Germaina i Dunkerquea dvije utakmice drugog kola francuskog rukometnog prvenstva odigrane su već u srijedu. Branitelj naslova u posljednjoj je sekundi zadržao puni plijen u srazu sa Chambéryjem. Uspješan je bio i drugi domaćin, Cazalova momčad s četiri razlike dobila je Fenix...

Paris Saint Germain Handball - Chambéry Savoie 30:29 (16:18)

Čak četvorica hrvatskih reprezentativaca izašla su večeras na teren u sklopu utakmice drugog kola francuskog rukometnog prvenstva. U goste Kopljaru, Voriju i Gojunu stigao je Damir Bičanić sa svojim Chambéryjem, a oba sastava tražila su kroz ovih 60 minuta prvi ovosezonski prvi plijen. Ove dvije momčadi tako su se sastale po drugi put u posljednja dva tjedna nakon polufinala Trofeja prvaka.

Vori stopostotan, ali i ponovno isključen

I u premijeri pred domaćim tribinama pivot hrvatske reprezentacije kraj dvoboja nije dočekao na parketu. Vori je ovoga puta crveni karton dobio u samoj završnici, a prije toga stigao je do 4/4 učinka uz jedno isključenje. Jakov Gojun ponovno je igrao samo u obrani, pa se tako nije imao prilike upisati u strijelce, dok je Kopljaru to pošlo za rukom dva puta iz šest pokušaja, a tome treba dodati i dva isključenja.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je vratar Annonay s osam obrana, dok su u napadačkom dijelu najviše dali strijelci pet pogodaka Melić i Narcisse. Jednako toliko na suprotnoj je strani postigao naš Damir Bičanić koji je prema domaćim vratima pucao osam puta.

Chambéry je na kraju ostao za pogodak prekratak kako bi stigao do drugog uzastopnog remija, a malo će mu nakon takvog raspleta značiti što su najraspoloženiji šuteri i čuvar mreže stigli upravo iz njegovih redova. Osam pogodaka postigli su Bašić i Nyokas, dok je Dumoulin skupio 10 obrana.

Kako i priliči derbiju kola susret je bio neizvjestan i atraktivan, a posebno se to odnosi na sjajnu završnicu u kojoj je za jedan jedini pogodak bila uspješnija momčad Phillipea Gardenta. Apsolutni junak dvoboja na kraju je postao vratar Annonay koji je sekundu prije isteka vremena obranio šut Edina Bašića za izjednačenje i novu podjelu bodova za obje momčadi.

Bašić je svojim prvim pogotkom u petoj minuti svojoj momčadi donio vodstvo od tri pogotka, imali su gosti u prvih pola sata i +5, a na odmor se otišlo sa zaostatkom Parižana za dva pogotka. Domaći sastav tek je u 34. minuti stigao do drugog izjednačenja na dvoboju nakon početnih 1:1. Tadašnjih 18:18 postavio je Bojinović, no samo dvije minute kasnije Chambéry je ponovno u +2 prednosti nakon trećeg pogotka Bičanića.

Svoj posljednji zgoditak Bičanić je postigao u 41. minuti; Cavallijevi momci podigli su prednost na 24:20 i činilo se kako će pariška momčad teško uspjeti izboriti prvu prvenstvenu pobjedu u novoj sezoni. Deset minuta prije kraja PSG je ipak uspio stići do novog izjednačenja, ovoga puta za to se pobrinuo Melić, a prethodila je tome izgubljena lopta Bičanića.

U 52. minuti zgoditak Hansena donio je domaćinu minimalnu prednost, domaće tribine su se razbudile i bilo je jasno kako će završnica biti više nego uzbudljiva, baš poput one na Trofeju prvaka kada je Chambéry finale izborio tek nakon raspucavanja s linije sedam metara.

U posljednjim minutama tako su gosti od -1 još jednom stigli do +1, u 56. minuti Detrez je poentirao za 29:28, uslijedilo je zatim nekoliko nanizanih pogreška na obje strane, Melićevo novo izjednačenje, a onda je stigla uraganska posljednja minuta, točnije posljednjih 30 sekundi.

Najprije je Daniel Narcisse pogodio iza gostujućeg vratara za, pokazalo se kasnije konačnih 30:29, a već u idućim trenucima Igor Vori je i u svom drugom prvenstvenom dvoboju zaradio novi crveni karton. Slavlje domaćem sastavu donio je spomenuti Annonay svojom osmom obranom.

Dunkerque Grand Littoral - Fenix Toulouse 31:27 (15:12)

Ranije su u akciju ovoga tjedna krenuli i rukometaši Dunkerquea koje ove sezone očekuju nastupi u Ligi prvaka. Samopouzdanje pred vikend dvoboj dobili su svladavši sastav iz Toulousea koji je u prošlom kolu iznenađujuće remizirao s braniteljem naslova.

Za razliku od sastava PSG-a onaj Patricka Cazala u srijedu nije imao problema s Jeromeom Fernandezom, apsolutnim vođom Fenixa. Nakon što je najbolji igrač gostiju uspješno neutraliziran te ostavljen na dva pogotka iz pet pokušaja put do nove pobjede bio je mnogo lakši.

Fernandez i Porte donijeli su svom sastavu izjednačenje, a zatim i prednost nakon početnog vodstva Dunkerque, no nakon točno 15 minuta igre domaćin ponovno stiže u plus te mu je nakon perioda igre pogodak za pogodak na kraju prvoga dijela pripala prednost od tri zgoditka.

U 35., a zatim i 42. minuti Fenix je bio na korak do izjednačenja, no na kraju mu je presudio period od pet minuta bez pogotka. Sastav Dunkerquea iskoristio je to za odlazak na +7 četiri minute prije kraja i tu su se gosti oprostili od svojih nada u bolji rezultat bez obzira na to što su do kraja ipak uspjeli ublažiti stanje na semaforu.

Po sedam pogodaka postigli su Joli kod domaćina i Ilić u dresu Fenixa, a i vratarski dvojci Annotel - Gerard, odnosno Perez De Vargas - Pardin skupili su jednako broj obrana - po devet na svakoj strani.