Četiri pogotka Vujića u slavlju Nantesa za preuzimanje prve pozicije

Mihaela Bradovski • petak, 20.09.2013.

Nakon dana pauze trima utakmicama nastavljeno je drugo kolo francuskog rukometnog prvenstva. Kao domaćini uspješni su bili Saint-Raphael i Nantes koji se trenutno nalazi na prvoj poziciji, dok je na gostovanju kod Nimesa slavio Cesson...

Saint-Raphael - Tremblay en France 29:26 (15:14)

Momčad Saint-Raphaela prva je nakon Dunkerquea stigla do drugog ovosezonskog slavlja. Pred domaćom publikom u petak je svladan sastav Tremblaya u čijim je redovima zaigrao i Vladimir Ostarčević. Hrvatski internacionalac dva je puta šutirao prema protivničkim vratima, no niti jednom nije bio uspješan te je 50. minuti zaradio svoje jedino isključenje.

Iako su nakon drugog pogotka Matthiea Drouhina u sedmoj minuti imali dva pogotka prednosti, gostujući su rukometaši na odmor otišli s minimalnim zaostatkom, a pitanje pobjednika riješeno je u periodu između 35. i 43. minute kada su put do domaće mreže pronašli tek Bosquet i Tomas, a Saint-Raphael je sa 17:17 stigao do 24:18.

Osam pogodaka kod domaćina postigao je Morten Olsen, dok je na drugoj strani najprecizniji bio Bingo s dva manje. Ivan Gajić, vratar Tremblaya skupio je 14 obrana, a dvojac Saint-Raphaela Đukanović - Bonnefoi 12, odnosno tri.

Nantes - Sélestat Alsace HB 32:27 (17:12)

Nešto kasnije kao domaćin slavio je i Nantes Stefana Vujića koji je pred preostale dvije subotnje utakmice preuzeo prvu poziciju. Jedini Hrvat u ovom susretu bio je odličan u prvih pola sata dvoboja.

Prvi od četiri pogotka postigao je u petoj minuti za minimalnu prednost svoje momčadi, a nakon trećeg, sedam minuta kasnije Nantes je već imao prednost od pet zgoditaka. Pri jednakoj je razlici završilo prvo poluvrijeme, a tadašnji +5 Nantes je uspješno održao sve do kraja.

Vujić je uz četiri pogotka upisao i dva promašaja, a najuspješniji je u pobjedničkom sastavu bio Toumi s osam golova. Rivera i Škatar postigli su po pet koliko su na drugoj strani preciznih pokušaja imali i Beauregard i Pešić. Škof je na vratima Nantesa skupio 10 obrana nasuprot 12 gostujućih Fulopa i Ivezića.

Nimes - Cesson Rennes Metropole HB 22:27 (10:12)

Do prvog ovosezonskog punog plijena u petak je stigla momčad Cessona kao jedini uspješni gost toga dana. Sastav iz Rennesa baš poput Nantesa od svog je protivnika bio uspješniji za pet pogodaka, a glavna je uloga u napadu, na putu do ove pobjede, pripala pivotu Igoru Aniću koji je od protivničkog čuvara mreže bio uspješniji šest puta.

Osim francuskog reprezentativca sjajnu je večer imao i Genty na vratima Cessona s 19 obrana, a iznimno je raspoložen na drugoj strani bio i Idrissi s jednim više zaustavljenim šutom. Iako su imali obranu više, a iz njihovih redova stiže i najbolji strijelac dvoboja (Saurina - 7), rukometaši Nimesa i nakon drugog prvoligaškog pokušaja ostaju na početnoj nuli u rubrici bodova.

Takvo odlično izdanje vratara ostavilo je domaćina na 10 pogodaka na kraju prvog dijela, dok su gosti iz Rennesa postigli dva više. Pet minuta prije kraja Maxime Derbier pogodio je za +5, odnosno 20:25 i time je priča privedena kraju. U sastavu Cessona Damir Batinović uputio je četiri udarca prema golu Idrissija, no niti jednom nije pogodio mrežu.