Premiership, 5. kolo, 21.09.2013, 13:45 h
Norwich City
Norwich City 0:1 Aston Villa
Aston Villa

Josip Tolić • subota, 21.09.2013.

Uvodni susret petog kola Premiershipa pripao je nogometašima Aston Ville koji su na gostovanju na Carrow Roadu svladali Norwich City 0:1 pogotkom novog igrača Lavova, Čeha Libora Kozáka.

Ogled dva sastava koja su slabo startala u prvenstvo prikupivši tri (Aston Villa) odnosno četiri boda (Norwich City) iz četiri kola pripao je Lavovima. U utakmici s mnogo prilika, ali malo preciznosti gosti su s Carrow Roada odnijeli sva tri boda i tako prekinuli seriju poraza koja je trajala čak tri utakmice.

Sve je moglo biti drugačije da su Kanarinci iskoristili priliku iz najstrože kazne već u petoj minuti. Nakon što je Weimann zatresao okvir gola, Clarke je u sljedećoj akciji igrao rukom u svom kaznenom prostoru. S bijele točke Robert Snodgrass pokušao je poentirati, ali Brad Guzan pročitao je njegovu namjeru i zaustavio rani zaostatak Ville.

Na isteku 29. minute gosti su iskoristili terensku nadmoć i pogotkom Libora Kozáka iz drugog pokušaja poveli 0:1.

Dvije dobre prilike za poravnanje žuti su imali u nastavku. U 59. minuti Snodgrass je uputio opasan centaršut koji je umalo prevario Guzana, a u samoj završnici Hooper je umalo slučajno postao strijelac kada ga je pogodila lopta ubačena s lijevog boka, ali i tu je opasnost krajnjim naporom uspio otkloniti gostujući čuvar mreže.