Sportnet • nedjelja, 22.09.2013.

Veliki gradski rivali Manchester City i Manchester United zaključili su peto kolo engleske Premier lige derbijem na Etihadu, iz kojeg je kao uvjerljiv pobjednik izašla domaća momčad. City je napunio mrežu Davida de Gee i razbio aktualnog prvaka, koji tijekom cijele utakmice nije pronašao načina kako zaustaviti napadački stroj domaćina. U drugom susretu Tottenham je pogotkom u posljednjim trenucima odnio pobjedu iz Cardiffa i bodovno se izjednačio s Arsenalom na vrhu.

Prije nešto manje od dvije godine Manchester City je na Old Traffordu napunio mrežu Manchester Uniteda sa šest pogodaka, no vjerojatno ni tada nije nadigrao i posramio Crvene vragove na način kako je to učinio u današnjoj pobjedi od 4:1 pred vlastitim navijačima.

Ljuti derbi grada Manchestera od prve do posljednje minute u potpunosti je pripao sastavu Manuela Pellegrinija, koji je u svakom pogledu nogometne igre nadigrao i na kraju razbio branitelje naslova. Konačan rezultat slika je dominacije Cityja, no treba reći da je domaćin mogao izboriti i daleko uvjerljiviju pobjedu.

United je bio hendikepiran neigranjem ozlijeđenog Robina van Persieja, no teško je u tom izostanku tražiti razloge porazu, jer gosti su u 90 minuta posve nadigrani i poraženi od strane boljeg, rastrčanijeg i raspoloženijeg gradskog rivala.

Da će stvari poći loše po United pokazao je već početak susreta i velik pritisak Cityja, a zatim i pogodak u 16. minuti. Lijepo je s lijeve strane ubacio Aleksandar Kolarov, a obrana Uniteda zaboravila na Sergija Aguera koji volejem donosi prednost Cityju.

Opasne situacije pred vratima De Gee redale su se iz minute u minutu, no korner u posljednjim sekundama prvoga dijela praktički je odlučio utakmicu. Matija Nastasić proslijedio je loptu glavom na drugu vratnicu, a tamo se našao Yaya Toure i skrenuo je u mrežu.

Svaka nada u Unitedov povratak ugašena je već u prvom napadu drugog poluvremena, Aguero je pogodio za 3:0, a kada je tri minute kasnije Samir Nasri iz sjajne akcije Cityja zakucao loptu i povisio na 4:0, mnogima je glavom prošla misao o susretu iz listopada 2011. godine.

Do šest pogodaka u mreži City ipak nije stigao, zadovoljio se visokim rezultatom, stao na kočnicu i opasno prijetio iz kontri, a United je to iskoristio da barem donekle ublaži poraz. Patrice Evra vratnicom je najavio nešto bolje trenutke Uniteda, a Wayne Rooney zaključio utakmicu sjajnim slobodnim udarcem i utješnim pogotkom za konačnih 4:1.

Tottenham "ukrao" pobjedu u sudačkoj nadoknadi

U drugom susretu u istom terminu Tottenham je nakon puno muke i čak 24 udarca prema vratima Cardiffa stigao do gostujuće pobjede od 1:0 i s 12 se bodova izjednačio s gradskim rivalom Arsenalom na vrhu prvenstvene ljestvice.

Spursi su svoje navijače frustrirali do treće minute sudačke nadoknade, kada je Erik Lamela pobjegao domaćinu i ubacio u sredinu, gdje se našao Paulinho i osigurao londonskom sastavu tri boda.

• Obrisan korisnik23.09.2013. u 22:37
    Po meni Englesko i Talijansko prvenstvo je full zanimljivo ,možda Francusko prvenstvo sada sa novim monacom,sve u svemu biti će do samog kraja napeto tu je i Mou sa Chelsea i em.
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 14:52
    City ih je razbio kao lubenicu...
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 13:39
    prema svemu vidjenom United ove sezone može igrati za Europsku ligu - ne za LP jer je spor, statičan, mekan i nemoćan u napadu...ako Moyes ništa ne promijeni teško da United može više od 5. mjesta, treba biti realan!
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 12:59
    ManU konstatno igra lose otvarana sezone...biti ce bolje. Imaju sjajan kadar i ocekujem borbu za 1 mjesto. Moyes je odlican trener sto god mi pricali a ovi odi kriticari nek se zapitaju kako je toliki niz godina izdrzao na klupi Evertona...vidim da niko ne poziva na smjenu Mou a Chelsea igra losije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 10:42
    Pogled na tablicu i dosadašnje rezultate sugerira da će ovo biti VRLO zanimljiva sezona. Živio nam Premiership, najbolja liga na svijetu.