Josip Tolić • nedjelja, 22.09.2013.

Odigrane su dvije od četiri nedjeljne utakmice petog kola engleskog nogometnog prvenstva. Arsenal je na Emiratesu nastavio pobjednički niz slavljem nad Stoke Cityjem 3:1 uz veliki doprinos Mesuta Özila, dok je novi trobod upisao i Swansea City svladavši u gostima Crystal Palace 0:2.

Još jednu sjajnu predstavu pružili su nogometaši Arsenala, ovaj put u Premiershipu. U ogledu petog kola na Emirates je stigao neugodni Stoke City koji je u prošlom kolu otkinuo dva boda Manchester Cityju, no sastav Arsenea Wengera pronašao je način kako nadmudriti crveno-bijele. Rješenje se zvalo - Mesut Özil.

Njemački reprezentativni kreativac pokrenuo je akcije za sva tri gola Topnika. Već u petoj minuti uputio je snažan udarac iz slobodnog udarca s 25 metara kojeg je Begović uspio obraniti, no na odbijenoj lopti nemilosrdan je Aaron Ramsey i domaćini su u vodstvu. Stoke se uspio vratiti u igru u 26. minuti kada je Cameron na sličan način, nakon što se lopta od vratnice odbila na udarac Arnautovića, lijepo pogodio drugi kut za 1:1.

Nije, međutim, Arsenalu trebalo dugo da vrati prednost. Devet minuta prije odmora Özil izvodi udarac iz kuta, Mertesacker skače, a lopta nenadano odlazi u mrežu nakon što ju je propustio preusmjeriti Laurent Koscielny. Točku na "i" u nešto siromašnijem drugom dijelu stavio je Bakary Sagna glavom nakon još jedne asistencije Mesuta Özila. Topnici su pobjedom preuzeli prvo mjesto ispred Liverpoola i Chelseaja.

U drugom susretu igranom na Selhurst Parku Swansea City nastavio je s dobrim igrama. Nakon što su šokirali Valenciju na Mestalli upisavši pobjedu od 0:3 u prvom kolu Europske lige, Labudovi su s dva pogotka ispratili novaka Crystal Palacea.

Sve je krenulo po zlu za domaće navijače već u drugoj minuti kada je Michu zabio nakon polukontre na asistenciju Shelveyja, a konačan rezultat postavio je Nathan Dyer u trećoj minuti nastavka iskoristivši lijepu povratnu loptu Vásqueza. Swansea je pobjedom otišao na sedam bodova, dok je Crystal Palace upisao četvrti poraz.

• Obrisan korisnik22.09.2013. u 23:05
    I taj Ozil u Realu jedva da je izveo neki slobodan udarac...
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 22:07
    Arsenal je sa Ozilom dobio Arsenalovu igru i trenutno su po igrama odmah iza Ctiy-a,ispred Uniteda i Chelsea..
  • Hektor33322.09.2013. u 19:52
    Koliko je Real dobio na Baleu toliko je izgubio na Özilu
    Hektor333
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 18:59
    Ozil je donio novu kvalitetu i dimenziju Arsenalovoj igri,s njim su dosta jači u odnosu na prošle sezone ali sumnjam da mogu do naslova,pogotvo ne preko Chelsea i Citya koji izgledaju bolje od Uniteda i Arsenala!!