Ivan Pavić • subota, 21.09.2013.

Četiri utakmice petog kola odigrane su u Premiershipu s početkom u 16 sati. Liverpool je ugostio Southampton, WBA je pred svojim navijačima pobijedio Sunderland, dok je Hull došao do pobjede na gostovanju kod Newcastlea. Vrijednu pobjedu upisao je i Everton kod West Hama...

Liverpool je kao prvi na prvenstvenoj tablici dočekao Svece za koje je svih 90 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Dejan Lovren. Upravo je Lovren bio strijelac jedinog pogotka na utakmici u 53. minuti. Udarac iz kuta izveo je Lallana, a Lovren se najbolje snalazi u šesnaestercu i glavom šalje loptu u mrežu Mignoleta.

Newcastle je dva puta bio u vodstvu nad Hull Cityjem zahvaljujući Remyju koji je postigao pogotke u desetoj minuti, na asistenciju Cissea, i u 44. minuti pred sam odlazak na poluvrijeme. Prvo izjednačenje na utakmici na utakmici donio je svojim pogotkom Brady na asistenciju Alukoa.

Već u 48. minuti opet su gosti neutralizirali vodstvo Newcastlea pogotkom Elmohamadyja, a konačnih 2:3 i pobjedu Tigrovima donosi u 76. minuti Aluko.

Everton je na gostovanju kod West Hama bio jako blizu porazu, ali su uspjeli sve okrenuti u svoju korist u zadnjih deset minuta utakmice. West Ham je poveo u prvom poluvremenu preko Morrisona na asistenciju Jarvisa.

Drugo poluvrijeme donijelo je puno više događaja na terenu i čak četiri pogotka. Nikica Jelavić odigrao je prvih 45. minuta za goste, a zamijenio ga je Lukaku. Baines je u 62. minuti poravnao rezultat, a u 77. minuti Noble vraća West Ham u vodstvo. U 82. minuti Noble je napustio teren zbog crvenog kartona, a već u idućoj minuti opet Baines vraća goste iz rezultatskog minusa.

Konačni rezultat i tri boda Evertonu donosi Lukaku pogotkom u 85. minuti. Mladen Petrić je za domaćine ušao u igru u 63. minuti.

Rezultatski neizvjesnu utakmicu odigrali su WBA i Sunderland. Jedini pogodak u prvom poluvremenu za WBA postiže bivši igrač Sunderlanda Sessegnon u 20. minuti.

Pobjedu su potvrdili Ridgewell u 76. minuti i Amalfitano u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:0.

• Mithrandir22.09.2013. u 11:45
    Leighton Baines!! Kakvi golovi!! Vjerojatno najbolji izvođač slobodnjaka zadnjih par godina.
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 11:44
    ima vremena za L'pool - da im start u prvenstvo nije bio realan vidi se sada. a kaj se Lovrena tiče - paše mu kad se igra na skok i na snagu, da zbog toga ga je Pochetino i uzeo. a čim je lopta na zemlji a nj protivnik niži (brži) onda je problem. no ako to nije shvatio Rogers dobar dio utakmice -... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 09:12
    Još uvijek je malo sirov tj.tipični engleski stoper bez imalo tehnike i ideje.Nabij što dalje i samo udri.Čisti penal za Redse neka mi sad netko kaže da naši suci nemaju pojma ovaj trupac stoji gleda i ne svira.Za njih je faul kad potrga čovjeka kao Taylor!
  • ZooM22.09.2013. u 01:13
    Vidi se da lako padnemo u euforiju samo što Lovren i dalje podosta griješi, tako je i u ovoj utakmici imao par dobrih plivanja. Uz penal koji mu samo srećom nije sviran, opet mu se dogodilo da mu je protivnički igrač gurnuo loptu kroz noge nakon kojeg Lovren radi prekršan 20m ispred vlastitog gola... [više na forumu]
    ZooM
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 00:27
    Ako prodemo na svjetsko mislim da Lovren treba bi nas prvi izbor za stopera. I ne znam zasto stimac ne daje priliku Schifi jbt, kod Bilica je igro i bio je pouzdan. Pogotovo kad je najvise trebalo,protiv turske