Liga prvaka - Skupina A, 2. kolo, 26.09.2013, 19:00 h
Motor Zaporožje 31:30 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši ostali bez bodova u Ukrajini, Zaporožje upisalo minimalnu pobjedu

Zvonka Keliš • četvrtak, 26.09.2013.

Rukometaši CO Zagreba u sklopu drugoga kola najelitnijeg europskog klupskog natjecanja minimalno su poraženi od domaćina Motor Zaporožja koji tako upisuje prvu pobjedu u Ligi prvaka. Velika borba odvijala se na terenu dvorane u Harkivu, a iako su Zagrebaši u posljednjim minutama imali prilike osigurati barem bod to im nije pošlo za rukom.

Motor Zaporožje - CO Zagreb 31:30 (18:15)

Liga prvaka, Skupina A, 2. kolo
UKRAJINA - Harkiv, Gledatelja: 1900
Suci: Nikolov/Načevski (Makedonija)

Motor Zaporožje: Štochl (18 obrana), Košovi; Kubatko 1, Skopintsev 3, Ševeljev 4, Aflitulin 5, Gurkovksi, Kamanin, Kurilenko, Zhuk, Semikov, Ostrouško 2, Onufrienko 7, Tsap 1, Tsitou 1, Burka 7
Trener: Sergej Bebeško

CO Zagreb: Stevanović (5 obrana), Ivić (10 obrana); Marić 5, Mihić 2, Stepančić 1, Matulić, Matić, Šprem 1, Šebetić 5, Horvat 5, Šušnja, Šandrk, J. Valčić 5, T. Valčić 1, Mandalinić 5, Kaleb
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Motor Zaporožje: 4/6; CO Zagreb: 1/1
Isključenja: Motor Zaporožje: 2 min.; CO Zagreb: 6 min.

Hrvatski rukometni prvak ovoga četvrtka nove europske bodove krenuo je tražiti u gostima kod ukrajinskog prvaka Motor Zaporožja. Nimalo ugodna ukrajinska momčad već je na otvaranju nove sezone najelitnijeg europskog klupskog natjecanja pokazala što sve zna i može, naime, ekipa Sergeja Bebeška bod je osvojila u gostima kod njemačkog RN Löwena. No, i Zagrebaši su dobro krenuli u Ligu prvaka te su na domaćem terenu upisali sigurno slavlje nad uvijek neugodnim slovenskim Celjem. Vrijeme je stoga bilo da dvoboj u Harkivu odluči hoće li novi bodovi put Hrvatske ili će ipak ostati u Ukrajini.

Ponovno je trener hrvatskoga predstavnika na teren poslao svoju najjaču momčad koja se, pak, uspješnom pokazala na samome startu ove europske sezone. Međutim, prvi napad pripao je ipak domaćinu koji preko Sergija Burke odlazi na uvodnih 1:0 na koje odgovor odmah lijepim pogotkom daje dokapetan CO Zagreba Josip Valčić. Nastavili su tada gosti u dobrom ritmu s obranom 5-1 te Lovrom Špremom na prednjemu, no pokušaj Olega Skopintseva s linije sedam metara ne uspijeva zaustaviti jedan od junaka ogleda s Celjem, Ivan Stevanović.

Mladi Luka Šebetić, koji je startao od prve minute zbog temperature svog imenjaka Stepančića, savladao je tada vratara Richarda Štochla da bi uslijedio pravi mali nalet Ukrajinaca za vodstvo 5:3, ali i 7:4. Nakon prvih +3 domaće momčad jedino se mlađi brat Valčić pokazao raspoloženim te se mogao nositi sa Zagrebovim suparnikom čiji Olexandr Ševeljev uistinu stvara mnogo problema gostujućoj ekipi u Harkivu.

Iako do tada hrvatski prvak nije imao ideje u napadu vrijeme je bilo da proradi i vratar Stevanović koji brani ukrajinski sedmerac nakon čega Ante Kaleb lijepo proigrava Marina Marića za minus jedan CO Zagreba (7:8), dok najbolji strijelac ogleda s Celjem, Stipe Mandalinić, trese mrežu Zaporožja za poravnanje rezultata. Prava borba uslijedila je tada na terenu, popravili su se i Zagrebaši koji u 23. minuti osiguravaju i svoje prvo vodstvo u susretu (13:12), no sjajna 6-1 serija domaćih rukometaša pobrinula se za velikih +4 Zaporožja (18:14) koje sa sedam metara sa sučevim zviždukom na minus tri smanjuje kapetan CO Zagreba Zlatko Horvat.

Iako s igračem manje, odlično su Zagrebaši ušli u nastavak susreta, naime, koncentriranom igrom u obrani kao i vrlo dobrim reakcijama mladog Filipa Ivića te njegovih suigrača u napadu aktualni regionalni prvak osigurava izjednačenje 18:18, a preko iskusnog lisca Tončija Valčića odlazi i na 19:18. Probudili se potom ponovno igrači Zaporožja kako bi preokrenuli rezultat u svoju korist (21:19), no, ukazao se tada Mandalinić čiji je šut u 38. minuti konačno proradio te je u velikoj borbi za bodove držao Zagrebaše u egalu, ali i u minimalnom vodstvu (21:21, 23:22) nakon čega, pak, slijedi igra pogodak za pogodak.

Uzbudljivo je bilo i u samoj završnici ogleda koju otvara hrabri kadet Lovro Mihić pogotkom za novo Zagrebovo vodstvo 28:27, Ukrajinci se tada ponovno vraćaju u susret, točnije na +2 (30:28). Šebetić i Horvat potom pronalaze put do ukrajinske mreže za novo izjednačenje, a na mjestu su kako Zagrebov blok tako i vratar Ivić. No, posljednju minutu otvara raspoloženi Burka pogotkom za domaćih, ali i konačnih 31:30 vrijednih prve pobjede Ukrajinaca u Ligi prvaka.

• Obrisan korisnik27.09.2013. u 02:36
    Inače navijan za naše klubove, bez obzira Al kad se sitin Metkovića i oduzete titule (i rasturanje kluba da nebi više bija konkurencija),jednostavno nemogu navijat za ove. Bravo Ukrajinci
  • Obrisan korisnik26.09.2013. u 23:34
    Bravo Zagreb,samo tako nastavite sa svojim mladim igračima .
  • Obrisan korisnik26.09.2013. u 22:18
    Bezveze izgubljena utakmica, zbog slabe obrane, pogotovo kad je u njoj igrao mlađi Valčić gdje se s desne strane ulazilo kako se htjelo, loša obrana na onom Burki, gdje se nije izlazilo na ruku od igrača, već se pokušavalo blokirati udarac od dvometraša što je glupost i par čudnih izmjena i sve to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.09.2013. u 21:53
    iskljucivo neiskustvo je krivac za poraz.. steta.
  • Zdren26.09.2013. u 21:08