Liga prvaka, skupina D, 2. kolo, 02.10.2013, 18:00 h
CSKA Moskva
CSKA Moskva 3:2(2:1) Viktoria Plzeň
Viktoria Plzeň

Maj Gašparac • srijeda, 02.10.2013.

U prvoj utakmici drugog kola Lige prvaka koja je odigrana u srijedu CSKA je kao domaćin u Sankt Peterburgu svladao Viktoriu rezultatom 3:2 i ostvario svoju prvu pobjedu u skupini D. Gosti iz Plzena poveli su na samom početku susreta, no ruska momčad uspjela je preokrenuti rezultat i osvojiti prva tri boda.

CSKA - Viktoria 3:2 (2:1)

(Tošić 19', Honda 29', Reznik 78' (ag); Rajtoral 4', Bakoš 92')

Utakmica je počela vrlo loše za domaćine, koji su primili pogodak nakon samo četiri minute igre. Viktoria je povela preko Františeka Rajtorala, no ta prednost češke ekipe potrajala je tek 15 minuta. CSKA je poravnao na 1:1 zahvaljujući Zoranu Tošiću, koji je pogodio nakon asistencije nigerijskog napadača Ahmeda Muse.

Ruska ekipa nakon toga nastavila je s vrlo dobrom igrom, a do vodećeg pogotka stigla je desetak minuta nakon izjednačenja. Za 2:1 poentirao je Keisuke Honda. Unatoč još nekim prilikama, rezultat se više do kraja prvog poluvremena nije mijenjao.

Tek par minuta nakon početka drugog dijela CSKA je mogao povećati vodstvo. Veliku priliku imao je Musa, koji je pucao iz blizine, ali njegov udarac odsjeo je na vratnici. Nakon toga uslijedilo je razdoblje bolje igre gostiju, koji su imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli poravnati rezultat.

CSKA je do trećeg pogotka, kojim je riješio svako pitanje pobjednika stigao u 78. minuti, a tada je autogol postigao branič ekipe iz Plzena Radim Rezník. Do kraja susreta uspjela je još Viktoria smanjiti rezultat, za konačnih 3:2 u prvoj minuti sudačke nadoknade poentirao je Marek Bakoš.

U skupini D u srijedu će se još odigrati susret Bayerna i Manchester Cityja, koji je na rasporedu od 20:45.