Liga prvaka, skupina D, 2. kolo, 02.10.2013, 20:45 h
Manchester City
Manchester City 1:3(0:1) Bayern
Bayern

Maj Gašparac • srijeda, 02.10.2013.

U jednom od derbija drugog kola Lige prvaka aktualni europski prvaci, nogometaši Bayern Münchena, svladali su na gostovanju Manchester City rezultatom 3:1 i sa šest osvojenih bodova odvojili se na vrhu skupine D. Momčad Pepa Guardiole postigla je jedan pogodak u prvom, a dva u drugom poluvremenu, dok su Građani jedini put poentirali u samoj završnici. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić proveo je cijeli susret na Bayernovoj klupi za pričuve.

Manchester City - Bayern München 1:3 (0:1)

(Negredo 80'; Ribery 7', Müller 56', Robben 60')

Susret je počeo vrlo dobro za goste iz Münchena. Na samom startu susreta aktualne europske prvake u vodstvo je pokušao dovesti Arjen Robben, no nije bio uspješan, a nogometaši Pepa Guardiole poveli su nedugo kasnije. Igrala se sedma minuta kada je Franck Ribery s lijeve strane uputio snažan udarac s nešto više od 20 metara i svladao vratara Cityja Joea Harta.

Nakon što su poveli, nogometaši Bayerna nastavili su dominirati u Manchesteru, imali su loptu mnogo više u svojem posjedu i pokušavali stići do drugog pogotka. Nastojali su Ribery, Robben, Toni Kroos i David Alaba udvostručiti prednost Bavaraca, ali nisu bili uspješni.

S druge strane, City se nije uspio izvući iz podređene pozicije i opasnije zaprijetiti te je prvo poluvrijeme završeno s minimalnom prednošću gostujuće momčadi.

Nastavak utakmice ponudio je slično stanje na terenu, a Bavarci su nakon nešto više od deset minuta igre u drugom dijelu udvostručili svoje vodstvo. Strijelac za 2:0 bio je Thomas Müller, koji je u vrhu Bayernovog napada zaigrao od prve minute umjesto Marija Mandžukića.

Rezultat 0:2 stajao je na semaforu tek nešto manje od četiri minute, a tada je Bayern postigao svoj treći pogodak. Kroos je oduzeo loptu veznom igraču Cityja Fernandinhu i asistirao Robbenu, koji povećava vodstvo Bavaraca.

Nedugo nakon toga mogla je njemačka ekipa i do četvrtog pogotka. Prvo je pucao Robben iz daljine, ali Hart je to obranio, a par minuta kasnije engleski vratar je zaustavio i udarac Kroosa.

U završnici utakmice Manchester City je uspio smanjiti zaostatak. Desetak minuta prije kraja David Silva je uposlio Álvara Negreda koji postavlja konačnih 1:3.

• Obrisan korisnik03.10.2013. u 13:24
    Stvarno razbijačina Bayerna, ovaj CIty je spram njih izgledao kao trećeligaš. Samo me je malo živcirao Drago Ćosić sa svojim uzdizanjem Guradiole, evo jedan primjer: kaže kako je Bayern toliko moćan fizički zato jer je Pep doveo nekog svog kondicijskog trenera, a Bayern je prošle sezone i bez njih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.10.2013. u 11:52
    mislim da ne, jer ne mogu svi igrat ko barca ili bayern sada, što je naš izbornik zorno prikazao kad je glumio guardiolu protiv švicarske. guardiolina tika-taka ima jednu manu, a to je da nema plana b, igra je jednolična i kad te nakon nekog vremena protivnici pročitaju, teško je nešto drugo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.10.2013. u 10:36
    nogomet s dva napadača sinoć je definitivno umro..
  • Obrisan korisnik03.10.2013. u 09:22
    mislim da je htio reći pokretljiviji s loptom, jer možemo mi uzdizat mandžu do neba, al on ipak nije tehničar, nit mu je jača strana igranje s loptom u nogama..
  • Obrisan korisnik03.10.2013. u 09:21
    kolko ulupanih milijuna, a igra citya se sastoji od centaršuta i nekakvog nabijanja prema naprijed.. onaj naslov prvaka prije dvije godine je zapravo bio slučajnost!