MAXtv Prva liga, 12. kolo, 05.10.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 7.000
Suci: Fran Jović, Krmar, Olujić (svi Zagreb)
Hajduk
Hajduk
0:0(0:0) Split
Split

Hajduk i Split podijelili po bod u gradskom derbiju na Poljudu

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 05.10.2013.

Hajduk i Split podijelili su po bod u gradskom derbiju na Poljudu. Nakon lošeg prvog poluvremena Hajduk je u drugom dijelu bio dominantan, ali nije uspio skršiti otpor čvrstih susjeda iz Parka mladeži...

Ivan Radeljić
46'
10
Ante Erceg
61'
17
Mate Pehar
69'
Stanko Mršić

Hajduk i Split u gradski derbi krenuli su s različitim "duhovnim stanjem", ali istim ciljem. Obogatiti bodovni konto. Očekivalo se da će Hajduk, nošen podrškom s tribina, jurnuti od prve minute po prednost, no utakmicu su bolje otvorili gosti.

U šestoj minuti Crveni su čak dvaput mogli povesti. Najprije je Roce pobjegao po desnoj strani i idealno poslužio Bellea na drugoj vratnici, ali njegov udarac vratar Kalinić skreće u gredu i korner. Iz njega nova opasnost. Vojnović je pobjegao Anđelkoviću na drugoj vratnici i ciljao glavom, malo pored desne vratnice.

Nakon tih prigoda utakmica se smirila, barem što se prigoda tiče. "Raspištoljio" se sudac s kartonima i u osam minuta podijelio čak pet, a Hajduk je prema kraju poluvremena ipak počeo malo povezivati konce igre i pokušavao prijetiti. Ali bez ičega konkretnog, gosti su jako dobro neutralizirali sve pokušaje Bilih, koji do poluvremena praktično nisu zapucali.

Prvi put su to učinili u 47. minuti i to preko stopera Milovića. Vidjelo se da je u drugi dio istrčao malo "življi" i agresivniji Hajduk, ali još 10 minuta moralo se čekati na prvi udarac Hajduka unutar okvira. Sušićev pokušaj obranio je Zagorac.

Nastavili su Hajdukovci pritiskati, igra se u potpunosti preselila ispred Splitovog kaznenog prostora i unutar njega. Iluridze je u 60. minuti pucao nakon krasne akcije Bilih, ali Glumac je u zadnji tren skrenuo loptu u korner.

Kako je utakmica odmicala Hajdukov pritisak se nastavljao, ali sve teže su Bili dolazili do vrata Crvenih. Pokušavali su uglavnom udarcima iz velike udaljenosti, no bez prave opasnosti. Splitski susjedi morali su se na kraju zadovoljiti podjelom bodova.

• Obrisan korisnik06.10.2013. u 01:00
    Niste igrali dobro jer se među dicom našlo 7-8 stranaca.
  • JeremijaX05.10.2013. u 22:34
    Postava u prvom poluvremenu - čista nula, može se reći i katastrofa. Anđelković izgubio i formu i samopouzdanje, a Sušić nije krasan, imo dva jako loša pasa u ništa, ali ipak najbolje rješenje za srednjeg veznog trenutačno.Jozinović tipično, trudi se, ali jednostavno u napadu ne zna ili mu ne... [više na forumu]
    JeremijaX
  • MalterEgo05.10.2013. u 21:36
    Hajduk jako loš u prvom poluvrimenu, očajan. Sam podatak da nisu uputili udarac na gol govori sve. Drugo poluvrime split se malo povuka hajduk poveza redove sa malo ofenzivnijim sušićem umjesto anđelkovića. To je sto se tice hajduka, stopostotne šanse nisu imali prežalosno. Još žalosnija je... [više na forumu]