Prvo gostovanje završilo neuspjehom, Zadrani visoko poraženi u Podgorici

Branimir Korać • utorak, 08.10.2013.

Košarkaši Zadra nisu uspjeli ostvariti iznenađenje na gostovanju u Podgorici. Domaćin je dominirao od samog početka susreta i u konačnici je glatko slavio s 90:68 u susretu u kojem je Zadar zaostajao i više od 30 poena razlike...

Nakon pobjede protiv Szolnokija, Zadrani su se nadali kako bi mogli doći do dobrog rezultata i na gostovanju kod Budućnosti. Ipak, to je bio pretežak zadatak, domaćin se pokazao predobrim protivnikom i Zadrani su visoko poraženi.

Susret je bio jednosmjeran od polovice prve četvrtine kada je Budućnost preuzela kontrolu nad susretom i polako iz minute u minutu ta je prednost rasla.

Na polovici prve dionice Zadar je bio u rezultatskom egalu, domaćin se nije uspio odmah odvojiti i vodio je s malih 13:12. Međutim do kraja prve četvrtine za goste je poentirao tek Kraljević, a Podgoričani su serijom 11:2 stvorili visoku prednost.

Promjena nije bilo niti u nastavku. I dalje su Podgoričani podizali prednost i zaostatak gostiju je sve više rastao te je već u 16. minuti Budućnost uhvatila granicu od 20 poena razlike (39:19), a na poluvremenu je vodila 46:29.

Već je tada bilo dosta toga jasno, Zadar s ovakvom igrom nije mogao parirati raspoloženom domaćinu i tek je u samoj završnici susreta uspio usporiti Budućnost koja je najvišu prednost imala u 33. minuti kada je vodila 77:46.

Završilo je pobjedom Budućnosti 90:68, visokim slavljem domaćina koje nije pokvario niti puno veći broj izgubljenih lopti (17:8). Problemi Zadra ležali su u velikom broju promašaja iz igre, dok je Budućnost na drugoj strani upisala puno laganih poena u reketu, ostvarila nadmoć u skoku te zasluženo slavila.

Josip Sobin s 13 poena i pet skokova te Andrew Lawrence s 12 poena i šest asistencija predvodili su Zadar dok su na drugoj strani najbolji bili Aleksa Popović sa 16 poena te Aleksandar Ćapin s 14 poena i pet asistencija.