Cedevita lakoćom do druge pobjede u novoj sezoni ABA lige, u Zagrebu glatko svladana Krka

Branimir Korać • srijeda, 09.10.2013.

Furioznim otvaranjem utakmice Cedevita je osigurala pobjedu protiv slovenskog prvaka Krke. Repešina momčad odigrala je odlično na obje strane parketa u početnih deset minuta i već tada je bilo jasno da će Krka teško do pobjede...

Ulazak u utakmicu s punim angažmanom i ozbiljno shvaćanje protivnika omogućili su Cedeviti lagano slavlje protiv Krke iz Novog Mesta. Slovenci nisu imali nikakve šanse protiv raspoloženog domaćina koji je glatko slavio 83:55.

Cedevita je furiozno otvorila utakmicu, igrala je sjajno u oba pravca i Jasmin Repeša nije imao razloga za nikakvu zamjerku.

Pokazivao je to i semafor, na njemu je nakon deset minuta igre stajalo 29:7 za Cedevitu koja je imala samo jedan promašaj za dva i jedan promašaj za tri poena u tom razdoblju igre. S druge strane je potpuno zatvorila napad gostiju i prednost je bila logična.

U drugih deset minuta Slovenci su se malo trgnuli i počeli nešto igrati, ali nije bilo nikakve prijetnje. Kao i u ostatku susreta Cedevita je potpuno kontrolirala situaciju na parketu i Krka je bila bez šanse za povratak.

Rijetki su bili trenuci kada je Krka uopće bila na ispod 20 poena zaostatka, a i kada bi se uspjela spustiti, Cedevita bi se vrlo brzo odvojila i pobjegla na novu visoku prednost.

Završilo je 83:55 i serijom Cedevite 10:3 za sam kraj susreta i uvjerljivu pobjedu.

Jasmin Repeša je uvodio sve igrače na parket i jedino je Luka Babić imao visoku minutažu odigravši 34 minute.

Najistaknutiji su bili Nolan Smith s 15 poena, Goran Suton s 14 poena te već spomenuti Babić s deset asistencija. Kod Krke hrvatski internacionalac Zvonko Buljan ubacio je 11 poena.