PSG slavio kod posljednjeplasiranog Ivryja, Dunkerque u derbiju svladao Nantes

Mihaela Bradovski • srijeda, 09.10.2013.

Obaveze u Ligi prvaka ponovno su na parket u petom kolu francuskog rukometnog prvenstva već u srijedu izvele momčadi PSG-a i Dunkerquea. Parižani su na gostovanju kod Ivryja stigli do novog slavlja, a isto je ponovio i Dunkerque u derbiju s Nantesom...

US Ivry handball - Paris Saint-Germain Handball 23:26 (11:14)

Večerašnjom pobjedom rukometaši Paris Saint Germaina zadržali su bod prednosti nad drugim francuskim predstavnikom u Europi, sastavom Dunkerquea, a njihov će uspjeh pokušati idućih dana ponoviti i ostatak društva pri samom vrhu; Montpellier i Saint-Raphael.

S druge strane, Ivry ostaje posljednjeplasirana momčad LNH, jedina koja na kontu nakon pet kola nema niti jedan bod. Iako je večerašnji susret bio susret između lidera i posljednjeg na ljestvici, PSG je do novih bodova stigao zahvaljujući pobjedi od tek tri pogotka prednosti.

Na prvi pogodak čekalo se šest minuta, a prvi su protivničku mrežu pogodili upravo domaći rukometaši. Parižani su prvi puta precizni bili u devetoj minuti; Ivry je u tom trenutku držao iznenađujućih 4:0, a za taj prvi gostujući pogodak pobrinuo se hrvatski reprezentativac Marko Kopljar.

Četiri pogotka prednosti domaćin je imao i nakon 15 minuta igre, nakon čega su Parižani zaigrali ozbiljnije i tri minute kasnije stigli do izjednačenja. Sastav Philippea Gardenta u u prednost je stigao tri minute prije odlaska na predah, za 10:9 poentirao je Fahrudin Melić, s osam pogodaka najbolji strijelac susreta, a u istoj je minuti svoj prvi pogodak od dolaska u Pariz postigao i Jakov Gojun.

Stvari su za goste sjele na svoje mjesto na samom kraju prve polovice dvoboja pa se u nastavak ušlo s njihovom prednosti od tri zgoditka. U sedmoj minuti drugog dijela Pablo Simonet (5 golova) pogodio je za 16:16 te je uslijedio period igre pogodak za pogodak. Njega je svojim četvrtim pogotkom prekinuo Kopljar, odmah zatim u strijelce se po drugi puta večeras upisao i Igor Vori te je PSG otišao na +3, razliku koju je održao do samog kraja.

Hrvatski trojac u pobjedi je sudjelovao sa zajedničkih osam pogodaka; Gojun je postigao jedan iz jednako toliko pokušaja, Vori je stao na učinku 2/3 uz jedno isključenje dok je najraspoloženiji bio Kopljar s pet pogodaka te još toliko promašaja.

Nantes - Dunkerque Handball Grand Littoral 19:22 (11:11)

Za tri je pogodaka uspješniji, također u ulozi gosta, u srijedu bio i sastav Patricka Cazala. Bio je ovo ujedno dvoboj dvije momčadi koje su u prva četiri kola osvojile isti broj bodova. Gostujući sastav do ovog je slavlja sa šest pogodaka predvodio Baptiste Butto, dok su jedan manje dodali Nagy i Joli. Jednako puta precizan bio je i Rivera kod domaćina, a njegovim prvim pogotkom Nantes je u trećoj minuti držao 2:0.

Čitavo prvo poluvrijeme gosti su pokušavali uhvatiti ne toliko osjetan zaostatak, u 25. minuti Joli je pogodio za 10:10, isti se rezultat na semaforu zadržao pune četiri minute, a onda su do kraja prvog dijela uspješni bili Rivera i Soudry te je prvo poluvrijeme zaključeno egalom.

Do svoje prve prednosti Dunkerque je stigao u drugoj minuti nastavka, po četvrti se puta u strijelce upisao Joli, i iako su domaći rukometaši u 54. minuti nadoknadili zaostatak, za sretniji završetak ovog derbija nedostajale su im realizatorski uspješnije posljednje minute. Riverin pogodak u spomenutoj minuti bio je ujedno posljednji u mreži gostiju, dok su na drugoj strani do isteka vremena redom pogađali Lamon i dva puta Butto.

Hrvatski internacionalac u dresu Nantesa, Stefan Vujić, tri je puta pucao prema vratima pobjedničkog sastava uz tek jedan precizan šut.