Montpellier 32:34 Cesson Rennes
Cesson Rennes

Montpellieru drugi uzastopan poraz, nakon PSG-a uspješniji i Cesson

Mihaela Bradovski • četvrtak, 10.10.2013.

Jedini dvoboj dana francuskog rukometnog prvenstva odigran je u petak u Montpellieru gdje je sastav Patricea Canayera ugostio momčad Cessona. Gosti iz Rennesa nakon uzbudljivih 60 minuta kući se vraćaju s punim plijenom...

Montpellier - Cesson Rennes Metropole HB 32:34 (16:15)

Rukometaši Montpelliera nakon odličnog otvaranja sezone u petom su kolu doživjeli i drugi uzastopni poraz. Uspješnija je večeras, na gostujućem terenu, bila momčad Cessona koja je ovim slavljem stigla na bod zaostatka za današnjim protivnikom.

Najraspoloženiji šuter dvoboja bio je Dragan Gajić u dresu Montpelliera koji se u listu strijelaca upisao 11 puta. Tek pogodak manje postigao je na suprotnoj strani Dore, Montpellierov pivot Tej poentirao je sedam puta, dok je za Cesson s crte šest puta bio precizan Igor Anić.

U konkurenciji za nastup našao se i hrvatski internacionalac Damir Batinović koji je u ovu pobjedu ugradio dva pogotka iz šest pokušaja. Kada je u pitanju učinak vratara Thierry Omeyer i Yann Genty skupili su svaki po 18 obrana, a domaću je statistiku među vratnicama za jedan skinuti šut poboljšao drugi čuvar mreže Montpelliera Siffert.

Upravo je Batinović pogotkom u drugoj minuti otvorio ovaj dvoboj, a samo dvije minute kasnije gosti su stigli i do 4:1 nagovijestivši da će učiniti sve da ovaj dvoboj učine zanimljivim i neizvjesnim. Do prvog izjednačenja Montpellier je stigao nakon 11 minuta igre, za 6:6 pogodio je Gajić, a već u idućem napadu Accambray domaćinu donosi minimalnu prednost.

Međutim, gosti su vrlo brzo prednost vratili na svoju stranu, a veliko zadovoljstvo gostujućim navijačima donio je u 19. minuti Romain Briffe kada je pogodio za +5. Odlično prvo poluvrijeme zaključio je preokret, u posljednje četiri minute sastav Montpelliera stigao je s negativnih 13:14 do 16:15.

Ništa manje neizvjestan i pun preokreta nije bio ni ulazak u drugih pola sata igre. U 36. minuti Anić je pogodio za 21:18, a ponovno je precizan bio i tri minute kasnije kada je prednost svoje momčadi povisio na +4. Cesson je svoju prednost na ulasku u posljednjih 15 minuta digao na 27:21, i iako se domaćin pred sam kraj pokušao vratiti, dalje od -2 poraza nije išlo.

Nakon nepunog petog kola na vrhu poretka izdvojili su se PSG s devet osvojenih bodova te Dunkerque s jednim manje, a priliku da se s njime izjednači u subotu ima Saint-Raphael koji će na svom terenu ugostiti Selestat.