S vrlo dobrim nastupima nastavili Saint-Raphael i Chambéry, Bičanić ugradio četiri gola u pobjedu

Mihaela Bradovski • subota, 12.10.2013.

Nova tri susreta petog kola francuskog prvenstva nisu donijela neočekivan rasplet. Favoriti su ubilježili pobjede, a u akciji su bila i dvojica hrvatskih igrača od kojih se više istaknuo Damir Bičanić...

Saint-Raphael - Sélestat Alsace HB 36:33 (20:16)

Saint-Raphael nastavlja nizati pobjede u francuskom prvenstvu. U petom kolu stigao je do četvrtog slavlja pobijedivši na svom parketu solidnu momčad Sélestata s 36:33.

Na krilima tih dobrih igara na početku sezone, Saint-Raphael je odlično krenuo i u ovaj susret i vrlo brzo se odvojio. Nije mu puno trebalo da stvori zalihu, već u osmoj minuti vodio je sa 7:3 da bi najvišu prednost ostvario u 23. minuti kada je vodio 17:10.

Tada se činilo kako će domaćin vrlo uvjerljivo slaviti, ali završnica prvog i početak drugog poluvremena nisu bili po željama Saint-Raphaela. Sélestat se uspio približiti na 20:18 da bi u 40. minuti golom Oliviera Junga čak uspio poravnati na 25:25. Ipak, nakon toga favorizirani domaćin radi seriju 5:1 i stvara prednost koju nije mogao izgubiti.

U pobjedničkom sastavu još jednom je briljirao Morten Olsen s 11 pogodaka uz četiri promašaja, a pet golova dodao je Raphael Caucheteux. Slaviša Đukanović skupio je deset obrana. Osam pogodaka kod gostiju zabio je Jordan Francois-Marie, sedam Stevan Vujović, a šest Pawel Podsiadlo. Kao i kolega mu na drugoj strani, Laszlo Fulop je također ubilježio deset obrana.

Aix en Provence - Chambéry Savoie 27:30 (13:15)

Do trećeg uzastopnog slavlja stigao je Chambéry koji je nakon boda iz prva dva kola uhvatio pravu formu i igra sve bolje. Nova pobjeda ostvarena je u gostima kod Aixa gdje je momčad Damira Bičanića slavila s 30:27.

Domaćin se sasvim solidno držao punih 40 minuta, nije dozvolio Chambéryju da se potpuno odvoji i riješi pitanje pobjednika, ali je u drugom poluvremenu ostao bez snage i upisao novi poraz. Stvari su krenule neželjenim smjerom po domaćina nakon minute odmora koju je zatražio upravo domaći trener. Bilo je to nakon pogotka Panića za 20:18 Chambéryja, domaćin je brzo izgubio dvije lopte, a Panić i Bašić su odveli goste na 22:18. Do kraja susreta Chambéry je iskontrolirao rezultat i stigao do bodova vrijednih četvrte pozicije.

Uz standardno dobrog Cyrila Dumoulina koji je upisao 15 obrana, brojem golova su se istaknuli Kévynn Nyokas i Marko Panić koji su bili precizni po pet puta dok je Damir Bičanić postigao gol manje iz devet pokušaja. U domaćem sastavu četvorica igrača su postigli po pet pogodaka; Iosu Goni Leoz, Luka Karabatić, Vincent Vially i Alexandros Vasilakis. Robin Capelle je obranio 13 pokušaja gostiju.

Fenix Toulouse Handball - Tremblay en France 29:25 (14:10)

Niti u petom pokušaju Tremblay nije uspio doći do prve pobjede. Gostovanje u Toulouseu je bilo preteško za njega i domaćin je slavio 29:25. Od samog početka Fenix je dominirao utakmicom i kontrolirao rezultat te je na kraju posve zasluženo slavio.

Posljednji priključak s Fenixom gosti su imali u 12. minuti kada je Vladimir Ostarčević poravnao na 5:5, a nakon toga se domaćin počeo odvajati i Tremblay je tek u nekoliko navrata uspio doći na dva pogotka zaostatka i to je bilo sve što je napravio. U drugom poluvremenu ta je prednost dodatno rasla, imao je domaći sastav i sedam golova prednosti te je u konačnici meč mirno priveo kraju.

Još jednom je raspoložen bio vođa domaće momčadi Jerome Fernandez sa sedam golova, šest je dodao Valentin Porte, a pet Danijel Anđelković. Vrlo dobru večer imao je i španjolski vratar Gonzalo Perez de Vargas koji je skupio 16 obrana. Kod gostiju peterostruki strijelci bili su Matthieu Drouhin, Romain Ternel i Oussama Boughanmi dok je Ostarčević zabio dva gola, ali iz sedam pokušaja.