Dijon Bourgogne Handball 22:24 Nîmes
Nîmes

U posljednjem dvoboju petog kola Nimes svladao Dijon na njegovom terenu

Mihaela Bradovski • subota, 12.10.2013.

Posljednji dvoboj petog kola francuskog rukometnog prvenstva odigrale su momčadi Dijona i Nimesa. U susretu u kojem su, realizatorski gledano, oba sastava odigrala dva različita poluvremena pobjedu su odnijeli gosti...

Dijon Bourgogne Handball - Nimes 22:24 (7:16)

U dvoboju dvije momčadi koje su se prvoligaškom društvu priključile ove sezone uspješnija je bila ona gostujuća. Dva pogotka viška bila su dovoljna rukometašima Nimesa za drugo ovosezonsko slavlje i odlazak na sedmu poziciju. Sastav Dijona nakon pet odigranih kola na kontu ima dva boda, ali se i on nalazi izvan opasne zone.

Hrvatski internacionalac u dresu Dijona, Jakov Vranković, našao se u konkurenciji za nastup, no ovoga puta nije dobio priliku jednaku onoj u prošlom dvoboju koja mu je ujedno donijela i mjesto u najboljoj sedmorki kola. Utakmicu je završio bez šuta prema protivničkim vratima.

Njegov suigrač Pierrick Naudin ponio je tituli najboljeg strijelca dvoboja, sa šest preciznih šuteva bio je za nijansu uspješniji od Saurine i Waeghea na suprotnoj strani terena koji su postigli jedan zgoditak manje.

Iako je domaćin nakon 30-tak sekundi igra poveo pogotkom Naudina, sastav Nimesa bio je taj koji je dominirao u uvodu dvoboja, ali i u čitavom prvom poluvremenu. U 11 minuta gostujuća se prednost popela na 7:1, devet minuta kasnije Benjamin Gallego je precizan za +7, a četiri minute prije odlaska na odmor Dijon je zaostajao za čak devet pogodaka.

Domaći je sastav i u nastavak ušao s istim zaostatkom kao posljedicom vrlo lošeg realizatorskog učinka; Dijon je u tih prvih pola sata postigao tek sedam pogodaka. Situacija se u drugom dijelu promijenila u korist domaćina, Nimes je bio taj koji se mučio s postizanjem pogodaka pa se tako u nastavku domaća mreža tresla svega osam puta.

Veliki povratak Dijon je napravio u početnim minutama drugog dijela, čak 13 minuta gosti su čekali na svoj prvi pogodak u nastavku pa je tako domaćin stigao na tri pogotka zaostatka. U 48. minuti za 18:18 pogađa Istvan Redei, no u završnici rukometaši Dijona upisuju nekoliko promašaja, gostujući sastav to iskorištava i odlazi na konačnih +2.