Liga prvaka - Skupina A, 3. kolo, 12.10.2013, 14:00 h
St. Peterburg 24:35 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši proigrali u nastavku i osigurali uvjerljivo slavlje nad St. Petersburgom

Zvonka Keliš • subota, 12.10.2013.

Momčad CO Zagreba na vrlo dobar je način nastavila svoj europski put. Nakon ostvarene pobjede i poraza u dosadašnja dva kola u Rusiji su Zagrebaši nakon velike borbe u prvome dijelu te odličnog ulaska u nastavak, kao i dominacije do samoga kraja, pokazali koliko su željni novih pobjeda i bodova u Ligi prvaka.

St. Petersburg - CO Zagreb 24:35 (16:15)

3. kolo Lige prvaka, skupina A
RUSIJA - St. Petersburg
Suci: Dentz/Reibel (FRA)

St. Petersburg: Šitsco, Kišou; Nasirov 4, Kiselev, Kuzmin 1, Laužin, Sanaškin, Junisebkov 1, Piškin 1, Semenov 1, Čezlov 3, Novoselov 4, Kalaraš 3, Poljakov 3, Kungurov, Kovalenko 3
Trener: Dmitrij Torgovanov

CO Zagreb: Stevanović (10 obrana), Ivić (1 obrana); Marić 1, Mihić 1, Stepančić 6, Matulić 1, Matić 1, Šprem 2, Šebetić 1, Horvat 7, Šušnja 2, Šandrk 1, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 6, Kaleb 4
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: St. Petersburg: 1/1; CO Zagreb: 2/2
Isključenja: St. Petersburg: 10 min.; CO Zagreb: 4 min.

Rukometaši hrvatskog prvaka CO Zagreba ove su subote nešto ranije no inače krenuli u borbu za nove europske bodove, ali i za povratak na pobjedničke staze nakon poraza u Bjelorusiji u sklopu Regionalne lige. Na suprotnoj strani terena dvorane na Nevi čekao je, pak, domaćin St. Petersburg koji je nakon dva uvodna poraza na startu Lige prvaka žarko želio svoje prve ovosezonske bodove. Upravo stoga zanimljiv dvoboj nije mogao izostati.

Budući da je u Rusiju otputovalo standardnih 16 Zagrebaša, čime je Teo Čorić ponovno ostao kod kuće, trener aktualnog regionalnog prvaka Boris Dvoršek na teren je nanovo poslao svoju najjaču momčad. Među Zagrebovim je vratnicama tako startao Ivan Stevanović, na krilima kapetan Zlatko Horvat, kao i Lovro Šprem na drugoj strani, na crti kružni napadač Marino Marić, dok su vanjsku liniju činili Josip Šandrk, Josip Valčić te Luka Stepančić.

Iako prvi napad Zagrebaša nije bio uspješan ubrzo potom dobrom se pokazala njihova 6-0 obrana da bi na drugoj strani odgovorio Marić izborenim sedmercem. Kapetan Horvat siguran je s linije sedam metara i CO Zagreb dolazi do svog prvog vodstva u susretu, 1:0. Vrijeme je bilo da tada proradi i domaćin koji preko Nasirova poravnava rezultat, dok preko Poljakova i Novoselova odlazi na sigurnijih 3:1.

Iako se Stepančić potom lijepo diže za minus jedan (2:3), razbranio se ubrzo domaći vratar Kišou što, pak, koristi raspoloženi Nasirov za rusko vodstvo 4:2. Vrijeme je tada bilo za nov siguran pogodak Stepančića, kao i onaj kapetana Horvata s krila i CO Zagreb u devetoj minuti vraća susret na početak (4:4). Uslijedila je tada igra pogodak za pogodak u kojoj se sredinom prvoga dijela vrlo dobrim iskazuje Stipe Mandalinić koji svoju ekipu dovodi do drugog vodstva u susretu (9:8), a pridružuje mu se i Šprem za hrvatskih +2.

Nije trebalo dugo da Rusi uhvate priključak te da nanovo učine susret uzbudljivim, a svojom 5-1 obranom te promjenom vratara u samoj završnici prvoga dijela uspijevaju pomalo zaustaviti svog suparnika. Nije tu pripomoglo ni drugo isključenje Šandrka stoga slijedi prava mala borba na terenu. Nakon izjednačenih 12:12 igralo se nanovo gol za gol da bi ruskih 16:15 s kojima se odlazi na predah postavio Čezlov u onoj posljednjoj minuti prvoga poluvremena.

Na odličan su način gosti ušli u nastavak susreta, naime, nakon što je proradio vratar Stevanović iskazali su se kako Stepančić tako i mlađi brat Valčić (19:17), a priključio im se i Šandrk za prednost od tri pogotka. Bolja je tada bila i Zagrebova obrana koja je naprosto stvarala probleme ruskim rukometašima što, pak, na suprotnoj strani koriste raspoloženi Horvat, ali i Mandalinić i Šprem za povećanje gostujućeg vodstva na sjajnih +9 (27:18) sredinom drugoga dijela.

Nakon gotovo deset minuta bez postignutog pogotka Rusi se uspijevaju na kratko ukazati te zabiti za 19:27 da bi se u redovima gostujuće momčadi potom u strijelce upisao i mladi Luka Šebetić, ali i ovoljetno pojačanje Leon Šušnja za Zagrebovih +10 (19:29). Kalaraš je bio sljedeći koji je kod St. Petersburga uspio pronaći put do suparničkog gola te s dva uzastopna pogotka smanjiti zaostatak svoje ekipe (22:31), no u posljednjim minutama susreta mladi Zagrebaši na terenu preko Lovre Mihića te Jerka Matulića samo povećavaju svoju prednost za konačno slavlje 35:24.