Ponovno neefikasni drugoligaši, tri utakmice završene bez pogodaka

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.10.2013.

Nakon 11. kola Druge HNL nije bilo promjena na vrhu. Sesvete su i dalje vodeća momčad unatoč porazu na gostovanju u Zaprešiću, a u tome im je pomogla Cibalia koja je odigrala bez pogodaka u Kostreni...

Buran dvoboj odigran je u Zagrebu gdje je Rudeš ugostio momčad Dugopolja. Pogodaka nije bilo, ali zato se vrlo rano situacija zaoštrila nakon što je sudac Jurica Mihalj već u 15. minuti pokazao crveni karton Ivici Džolanu. Nakon susreta domaći navijači su osuli paljbu po Mihalju i sigurno je da će nakon ove utakmice biti dosta posla za disciplinske organe.

U zelinskom dvoboju produbljena je kriza Zagreba koji ponovno nije stigao do pobjede. Uoči početka sezone Zagreb je bio prvi favorita za prvo mjesto, ali posljednji rezultati su ispod očekivane razine. Na gostovanju kod fenjeraša Pjesnici su imali prilika, ali imao ih je i domaćin, no Herceg na jednoj te Krklec na drugoj strani bili su uspješniji od napadača.

Iako su neki Segesti prognozirali potop u drugoligaškom društvu, posebno nakon što je promijenjena gotovo cijela momčad, Siščani iznenađuju iz kola u kolo. Nova pobjeda stigla je na gostovanju kod Gorice gdje je Segesta slavila s 2:0. Oba pogotka postigao je Matej Dumbović, Segestino dijete koje je prošle sezone u dresu Udarnika iz Kurilovca uništilo Segestu usred Siska poslije čega je s klupe otišao Hrvoje Braović, a stigao je aktualni trener Ivica Vidović.

Jedan od dva derbija kola igran je u Zaprešiću gdje je domaći Inter ugostio lidera s ljestvice momčad Sesveta. Od Sesvećana se više očekivalo, nisu pružili svoju najbolju igru i susret je završen pobjedom Intera 2:0. Za goste su bili kobni počeci prvog i drugog poluvremena, u oba razdoblja su primili pogotke. Prvo je u šestoj minuti Inter poveo golom Ilije Nestorovskog iz kaznenog udarca, a zatim je na 2:0 povisio u 50. minuti Ivan Čeliković.

Lučko je na svom travnjaku dva puta vodilo protiv Solina, ali susret je završen bez pobjednika. Nakon pola sata igre Domagoj Abramović je doveo Lučko u vodstvo iz kaznenog udarca i domaćin je prednost držao sve do 63. minute. Tada Željko Sablić poravnava na 1:1 da bi 15 minuta prije kraja Marijo Dučkić vratio prednost na stranu domaćina. Ipak u samoj završnici prvo Mario Lučić radi prekršaj na 18 metara i zarađuje isključenje, a Sablić iz slobodnog udarca zabija za bod gostiju.

Pogodaka nije bilo u Kostreni gdje su se susreli Pomorac i Cibalia. Domaćin je od 24. minute igrao bez isključenog vratara Simona Sluge koji je zbog prekršaja van 16 metara zaradio crveni karton, no Cibaliji niti to nije pomoglo. Gosti nisu uspjeli stvoriti veliku prijetnju domaćim vratima i Pomorac je osvojio veliki bod.