Torino
Torino 1:1 Roma
Roma

Filip Han • nedjelja, 03.11.2013.

Nakon deset uzastopnih pobjeda u prvenstvu Rominu sjajnom nizu došao je kraj. Na gostovanju kod Torina Rimljani su poveli, no raspoloženi domaćin nije dozvolio odnošenje sva tri boda sa svog terena, te je konačan rezultat 1:1...

Roma je početkom utakmice pokušavala pronaći rupe u domaćoj obrani i pronaći način da se probliži golu. Obrana Torina bila je koncentrirana, te su prisiljavali goste na šuteve iz daljine koji su redom bili neprecizni. Imao je i Torinu nekoliko dobrih prilika, a ističe se ona iz 20. minute kada je iz šesnaesterca El Kaddouri zatresao prečku.

Romin pritisak urodio je plodom u 29. minuti nakon akcije u kojoj je Pjanić asistirao Strootmanu koji je precizno zabio za vodstvo Rome. Bio je to jedini gol u prvome poluvremenu, a treba spomenuti da je još jednu odličnu priliku imao Kaddouri na samom kraju prvog dijela koju je obranio De Sanctis.

Torino je prvi ozbiljno zaprijetio i u drugom poluvremenu. U 57. minuti Meggiorini je u kaznenom prostoru pucao, no još je jednom dobro reagirao Romin vratar i spriječio izjednačenje. To ipak nije uspio učiniti u 64. minuti kada je za 1:1 zabio Cerci.

Autori prvog pogotka Rome, Ljajić i Strootman svaki su do kraja imali još po jednu odličnu priliku, no oba puta pogodak je spriječio Padelli. Priliku za pobjedu imao je i Marquinho, no njegov je udarac u sudačkoj nadoknadi zaustavila prečka, te je utakmica završila neriješeeno.

Romin niz pobjeda tako je zaustavljen na brojci deset. Trenutno ima 31 bod, tri više od Napolija i Juventusa, dok se Torino nalazi na 12. mjestu s 12 bodova.

• Obrisan korisnik04.11.2013. u 17:08
    A nitko ne komentira da Roma već tri utakmice igra bez Tottija i Gervinha, da je Castan ozlijeđen i da Destra nema odavno. Juventus i Napoli će kad tad kiksat. DAJE ROMA!!
  • Obrisan korisnik04.11.2013. u 12:17
    ako budu 3. na kraju, mogu otvarat šampanjac....
  • etti04.11.2013. u 11:11
    Pritisak Napolija i Juventusa na Romu je urodio plodom. Igraju oni međusobno iduće kolo, ali Roma sad nema mogućnost pobjeći na 7 ili 8 bodova od njih. Uostalom, tko garantira da će dobiti Sassuolo koji je otkinuo i Napoliju bod. Roma je sjajno započela sezonu, ali Juve i Napoli nisu ništa lošije... [više na forumu]