Parma
Parma 0:1 Juventus
Juventus

Matej Milanović • subota, 02.11.2013.

11. kolo Serie A počelo je susretom Parme i Juventusa. Gosti su dominirali, ali su na koncu upisali tek minimalnu pobjedu, kojom su se barem do nedjelje navečer vratili na dva boda od vrha lige.

Prva utakmica 11. kola Serie A igrala se u Parmi između domaćina i Juventusa. Prva opasnost bila je po gostujuća vrata, kada je u 11. minuti Marco Parolo odlično proigrao Massima Gobbija, koji je sam pred Gianluigijem Buffonom loše reagirao i propustio veliku priliku.

U nastavku poluvremena opasniji je bio Juventus, prvo s Carlosom Tevezom, čiji je udarac uz poteškoće obranio Antonio Mirante, a potom preko Artura Vidala, koji je pucao uz samu vratnicu. Na početku nastavka Jonathan Biabiany spasio je domaći gol nakon škarica Kwadwa Asamoaha.

Posljednja ozbiljna prilika Parme na susretu dogodila se u 52. minuti. Upravo je Biabiany izigrao Giorgia Chiellinija i asistirao Amauriju, koji je propustio priliku pokušavajući udariti loptu petom. U 70. minuti Simone Padoin je ubacio nisku loptu, a Tevez ju je na sigurno uputio prema mreži. Gol je sjajnom reakcijom spasio domaći vratar Mirante.

No Parma ipak nije izdržala do kraja. Sedam minuta kasnije Fabio Quagliarella je pogodio prečku, a do lopte je prvi stigao Paul Pogba, koji je zatresao mrežu za konačnih 1:0 u korist Juventusa. Juventus se pobjedom popeo na 28 bodova i barem do nedjelje navečer će ostati na -2 od vodeće Rome, koju očekuje gostovanje u Torinu. S druge strane, Parma ostaje na 12 bodova na sredini ljestvice. U idućem kolu Juvnetus ima veliki domaći okršaj s Napolijem, dok će Parma ugostiti razočaravajući Lazio.

• Obrisan korisnik03.11.2013. u 07:47
    Bucci,Grun,Apolloni,Benarrivo,Minotti,Brolin,Zola,Asprilla,Couto,Sensini,D.Baggio to je ona generacija koja je igrala za Parmu u prvoj polovici 90-ih godina,i osvojila Kup Italije,Kup Uefa i KPK!A onda u drugom dijelu 90-ih,m.tj od 1996 dolazi i onda druga šampionska generacija Parme sa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 00:26
    Parma klub moje mladosti. Prvi strani klub za koji sam počeo navijati :)
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 00:08