Filip Han • nedjelja, 03.11.2013.

Vrlo dobru nedjelju u talijanskom prvenstvu imale su gostujuće mommčadi. Genoa, Sassuolo i Inter upisali su pobjede na strani, dok je Livorno minimalno svladao Atalantu uz kratak boravak na terenu Marka Livaje. Verona je svladala Cagliari...

Livorno je u prvoj nedjeljnoj utakmici dočekao Atalantu. Domaći su poveli već u 11. minuti golom Paulinha, a kako se ispostavilo, bio je to jedini pogodak na utakmici, iako je u 90. minuti stativu pogodio Duncan čime je mogao i povećati vodstvo. U prvih 11 počeo je i Marko Livaja, no nakon što je drugi žuti karton na utakmici dobio Carmona, Hrvata je u 40. minuti zamijenio Baselli.

Inter je bio očekivano uvjerljiv u gostima kod Udinesea. Od samog početka Inter je bio dominantan na terenu, a nakon nekoliko nerealiziranih prilika, u 25. minuti glavom je zabio Palacio. Pet minuta kasnije vodstvo Intera je povećano iz kornera pogotkom Ranocchije. Konačnih 0:3 postavio je u 93. minuti Alvarez. Nitko od hrvatskih igrača nije ulazio u igru, Kelava, Mlinar, Bubnjić i Kovačić ostali su na klupi.

Gostujuću pobjedu upisala je i Genoa kod Lazija. Domaćima su se osvetile promašene dobre prilike iz prvog poluvremena, gosti su poveli u 61. minuti golom Kucke. Posao je dest minuta poslije dovršio Gilardino iz jedanaesterca, te je konačan rezultat 0:2.

Golovima bogatu utakmicu odigrali su Sampdoria i Sassuolo, a i u ovom susretu uspješniji su bili gosti. Prvi od ukupno sedam pogodaka pao je u 19. minuti kada je Sampdoriju glavom do prednosti doveo Pozzi. Na otvaranju drugog poluvremena gosti su izjednačili nakon što je centaršut realizirao Berardi. U 51. minuti domaći su ostali s igračem manje nakon što je zbog ružnog starta izravni crveni karton dobio Costa.

Jedanaesterac za Sassuolo izveo je Berardi i doveo svoju momčad u vodstvo. U 63. minuti Floro je povećao na 1:3, a tri minute kasnije smanjio je Eder nakon zabijenog odbijanca. Domaći su izjednačili u 82. minuti nakon kornera, no Sassuolo je u 87. dobio novi penal koji je ponovno realizirao Berardi za pobjedu svoje ekipe od 3:4.

Pobjedu na svom terenu nije ispustila Verona koja je s 2:1 svladala Cagliari. Već u devetoj minuti Toni je zabio za vodstvo, a prednost je "podebljao" Janković u 58. minuti. Conti je u sudačkoj nadoknadi utakmice samo uspio zabiti utješni pogodak.

• Mithrandir04.11.2013. u 11:04
    Tko je ovaj "plivač" na golu Udinesea? Maknuli Kelavu s gola, kao oporavio se 1 golman i odmah popili 3 komada doma.