Napoli siguran s Catanijom, Milan tone sve dublje

Matej Milanović • subota, 02.11.2013.

U jedanaestom kolu Serie A Napoli je sigurnom igrom svladao Cataniju i zadržao korak s Juventusom u lovu na Romu. Fiorentina je, pak, s uvjerljivih 2:0 slavila kod Milana, koji je u sve većim poteškoćama.

Napoli je sigurnom igrom odgovorio na popodnevnu pobjedu Juventusa. Azzurri su na svom terenu porazili Cataniju, predzadnju momčad lige. Napoli je odmah krenuo snažno i u 15. minuti Jose Callejon je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca zatresao gostujuću mrežu za 1:0. Pet minuta kasnije ponovno su domaći zabili šutem s ruba kaznenog prostora, ali je tom prilikom u glavnoj ulozi bio Marek Hamšik.

Već u 25. minuti pao je i posljednji gol na utakmici. Cristiano Biraghi je odlično pronašao Lucasa Castra u sredini šesnaesterca, a potonji je smanjio na 2:1. To je ujedno bila i posljednja opasnost za vrata Pepea Reine. Napoli je, pak, kroz cijelo drugo poluvrijeme stvarao prilike, ali nije uspio doći do trećeg pogotka. Bruno Petković je kod Catanije ušao u 71. minuti za Mariana Izca, a Josip Radošević je kod Napolija bio na klupi.

Druga utakmica večeri bila je ona između Milana i Fiorentine, važan dvoboj za obje momčadi. Milan je tražio zvučnu pobjedu kojom krenuti prema izlasku iz krize, dok je Fiorentina htjela pobjedom zadržati korak u borbi za Europu i dodatno povećati prednost nad mogućim rivalom u toj utrci.

Milan je u tijeku susreta uputio čak 18 udaraca nasuprot Fiorentininih četiri, no udarci u okvir gola bili su 2:1 u korist gostiju. Prvi gol Fiorentine stigao je u 27. minuti. Juan Vargas je izveo slobodan udarac, a u zidu je loptu skrenuo Sulley Muntari i zavarao svog vratara.

Udarac za nokaut stigao je u 73. minuti. Joaquin je pobjegao Riccardu Saponari i ubacio loptu. Milanov vratar Gabriel ju je dirao, ali je ona došla na noge Borji Valeru, koji je hladnokrvno riješio susret zgoditkom za konačnih 2:0. Treba spomenuti i da je Mario Balotelli odigrao još jednu blijedu i nervoznu partiju, u kojoj ga je sudac poštedio više nego zasluženog isključenja.

Milan je tako ostao na samo 12 bodova, -16 u odnosu na Ligu prvaka, -7 u odnosu na Europa ligu, s time da bi zaostatak za Europa ligom mogao porasti na deset bodova, ovisno o nedjeljnim rezultatima. Fiorentina se, pak, iščekujući rezultate Intera i Fiorentine vratila na četvrto mjesto na ljestvici.

• Obrisan korisnik03.11.2013. u 11:09
    sve je rečeno u ovom komentaru. Milan kako da sustavno stvara ekipu za sredinu tablice. Nekad su imali transfere velikih igrača a i sami su stvarali velike igrače a danas nema ničega! Maldini,albertini,costacurta,nesta,gatuso,pirlo,leonardo,cafu,sedorf,ševa..
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 11:00
    prije ili kasnije je trebalo doc vrijeme kad ce Milan platit kaznu sto nije pomladjivao momcad
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 10:45
    Ma nije ni nevin Allegri,igra je spora,nema uigranih akcija,navijač sam milana ali ovako loše nisu igrali još od Zacceronija!!!
  • DeceiverOfFools03.11.2013. u 10:20
    nije allegri uopće kriv, kvaliteta momcadi je na razini 10-13 mjesta i to je to. nema obranbe, nema golmana, vezni red nema postenog ofenzivca (osim Kake, ali on se jos trazi) dok u napadu imamo neki potencijal, ali i to ovisi na koju nogu se ustane balotelli