Matej Milanović • nedjelja, 10.11.2013.

12. kolo talijanske Serie A zaključeno je pobjedama Juventusa s Napolijem i Fiorentine sa Sampdorijom. Juventus je ovom pobjedom ostavio Napoli iza sebe i približio se na samo bod od vodeće Rome.

Najvažniji susret 12. kola Serie A bio je onaj između Juventusa i Napolija, koji bi eventualnom pobjedniku omogućio dolazak na samo bod od vodeće Rome, koja je kiksala u domaćem susretu sa Sassuolom. Rezultat se pomaknuo već nakon dvije minute igre. Lopta je stigla do Fernanda Llorentea, koji je svladao sunarodnjaka Josea Reinu za 1:0 domaćih, iako treba reći da je Llorente možda bio u zaleđu.

Do kraja poluvremena bilo je prilika, čak i jako opasnih, s obje strane, no dok je pokušaje Juventusa sjajnim obranama zaustavljao Reina, pokušaji Napolija su uglavnom završavali uz okvir domaćeg gola. Tako se nastavilo i u nastavku, sve do 74. minute kada je sa slobodnog udarca Andrea Pirlo zabio za 2:0 Juventusa.

U idućim minutama Lorenzo Insigne je ozbiljno namučio Gianluigija Buffona, da bi u 80. minuti Paul Pogba postavio konačnih 3:0. Francuz je na rubu šesnaesterca dignuo loptu i volejem je poslao u mrežu Napolija. Jedina negativna vijest za Juventus je isključenje Angela Ogbonne u 83. minuti zbog drugog žutog kartona. Josip Radošević je cijelu utakmicu bio na klupi.

Juventus je ovom pobjedom nanio teški psihološki udarac Napoliju, glavnom konkurentu u lovu na naslov, ostavio ga iza sebe na ljestvici i stigao na samo bod od Rome. Napoli, pak, ima sad samo tri boda prednosti pred četvrtoplasiranim Interom.

U drugom susretu večeri igrali su Fiorentina i Sampdoria. Domaći su odlično krenuli u susret i rano poveli. U desetoj minuti Gaetano Berardi je zadržao Alberta Aquilanija u šesnaestercu i poklonio jedanaesterac domaćima, kojeg je iskoristio Giuseppe Rossi. Samo sedam minuta kasnije Rossi je s dvadesetak metara povisio na 2:0.

Fiorentina je u ostatku utakmice nastavila dominirati i držati konce igre sve do 74. minute. Tada je Manolo Gabbiadini okrunio kontru Sampdorije pogotkom za 2:1. U posljednjim minutama domaći su počeli paničariti, te su Pawel Wszolek i Shkodran Mustafi bili blizu gola koji bi gostima donio izjednačenje, ali su njihovi pokušaji ipak završili pored vratnice. Kod Fiorentine je u 79. minuti ušao Ante Rebić umjesto Juana Cuadrada.

Fiorentina je ovom pobjedom došla na peto mjesto, preskočivši Veronu i približila se na četiri boda od trećeplasiranog Napolija. Sampdoria je, pak, u zoni ispadanja s devet bodova, bod manje od Bologne i Sassuola, koji su prvi iznad pozicija koje vode u drugu ligu.

• Mihalj11.11.2013. u 11:41
    ne bi baš toliko daleko išao, mislim da će u svakom slučaju izborit LP, prednost rome je što igra samo prvenstvo. Kadar je malo tanak, al u zadnje 4 utakmice ili kolko već nije bilo tottija i gervinha i odmah se primjetila razlika, jedan gol, po utakmici je bio dovoljan protiv udinesea i chieva, al... [više na forumu]
    Mihalj
  • Obrisan korisnik11.11.2013. u 07:47
  • jeffhardy1911.11.2013. u 00:13
    Roma polako pada. Juve tek ulazi u formu. Ne znam dali je stvarno neko očekivo da Roma može izdržati sa ovim igračkim kadrom. Romino stanje će se vidjeti na kraju sezone. Bit će sretni ako izbore LP.
    jeffhardy19
  • Obrisan korisnik10.11.2013. u 23:54
    Ono što treba uzet u obzir također je nepostojeci penal koji je napoli dobio protiv torina i penal koji nije sviran nad cuadradom u zadnjim minutama utakmice kada je fiorentina mogla izjednacit i to bi ozravno utjecalo na rezultat prema tome treba biti posten
  • etti10.11.2013. u 23:49
    Lagani ispravak za Sportnet....stavili ste u rezultate i uračunali u tablicu 3-1 umjesto 3-0. Naime, Napoli još uvijek čeka na prvi pogodak na novom Juventusovom stadionu