Filip Han • nedjelja, 10.11.2013.

Marko Livaja zabio je odličan gol za pobjedu Atalante na domaćem terenu protiv Bologne. Roma je upisala novi remi, ovoga je puta podijelila bodove sa Sassuolom. Milan nije uspio pobijediti Chievo, ali je zato pobjedu upisao Cagliari. Remizirali su Parma i Lazio...

U prvoj utakmici dana susreli su se Genoa i Verona. Petoplasirana Verona pobjedom bi se izjednačila s Interom po broju bodova, no raspoložena Genoa upisala je pobjedu od 2:0. U 29. minuti za vodstvo je zabio Portanova nakon kornera, a pobjedu je potvrdio Kucka već pet minuta kasnije. Nakon jednog centaršuta Slovak je pogodio glavom i postavio krajnji rezultat. Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta za Genou.

U utakmici Atalante i Bologne za prvi gol je trebalo dočekati 74. minutu. Atalantu je u prednost doveo Brivio, no samo tri minute kasnije izjednačio je Bianchi. Utakmicu je u sudačkoj nadoknadi odlučio Marko Livaja neobranjivim udarcem iz daljine čime je postavio konačan rezultat od 2:1.

Roma je ugostila Sassuolo. Nakon prvog remija ove sezone u prošlom kolu, Rimljani su se htjeli vratiti pobjedama, no i ovoga puta osvojili su samo bod. Prvu pravu priliku na utakmici za Romu stvorio je Florenzi u 19. minuti. Njegov udarac po zemlji odlično je obranio Pegolo, no lopta se tada odbila do Longhija koji nespretno reagira i zabija autogol. Gosti su se ipak uspjeli oporaviti od toga i iščupati bod Romi. U posljednjim trenucima utakmice Berardi je došao do odbijanca i zabio za konačan rezultat od 1:1.

Domaću pobjedu ostvario je Cagliari protiv Torina. Domaćin je poveo nakon slobodnjaka iz 44. minute kojeg je realizirao Conti. Immobile je u 52. minuti izjednačio, no Conti je to poništio i zabio za pobjedu u 90. minuti. Bio je to prelijep pogodak iz daljine koji je zatekao nespremnog Padellija.

Parma i Lazio odigrali su neriješenu utakmicu s po jednim golom sa svake strane. Keita je doveo Lazio u vodstvo u 51. minuti, a izjednačio je Lucarelli u 64. Lazio nije iskoristio igrača više nakon što je Rosi dobio crveni karton pri kraju utakmice, tako da se rezultat nije mijenjao.

Remi bez golova odigrali su Chievo i Milan. Milan je dominirao u utakmici, no nije mogao realizirati svoje prilike, što je dovelo i do nervoze na terenu. Epilog toga bio je crveni karton Montoliva zbog nesportskog ponašanja, a s igračem manje do kraja je ostao i Chievo nakon što je isključen Pellissier.

• Obrisan korisnik11.11.2013. u 12:50
    Tako je, ne bi da Mandžukić nema nijednu tetovažu.
  • Obrisan korisnik11.11.2013. u 07:43
    Koji kvazi stručnjaci na forumu. Livaja je otišao kao mlad igrač, sam se probio u serie A bez da ga je itko forsirao, bez da su Reići,Židaci i ostali plaćenici umjetno podizali njegovu cijenu. Ima narav kakvu ima, ali to nema veze sa onim što pokazuje na terenu. Što mislite da bi igrao u italiji da... [više na forumu]
  • ZooM10.11.2013. u 23:08
    Livaja je zanimljiv u kontekstu budućnosti, lijepo je vidjeti napadača koji ima kapacitet opaliti loptu van 16m, tu smo dosta slabi, Petrić je jedini koji to još zna i može. Mandžo je za 2 klase bolji u igri glavom nego nogom, tehnički je slab, šuta niti nema, tu se u biti skirva i jedan dio... [više na forumu]
    ZooM
  • Hrvoje199010.11.2013. u 22:06
    uništija
    Hrvoje1990
  • renimus10.11.2013. u 21:52
    itekako ima veze, pogotovo u njegovom slucaju jer jako dobro opisuje njegov karakter. momku je bitniji izgled i da se mlade curice vrte oko njega nego nogomet. zabije par golova u italiji i nos mu je vec iznad mlade repke. neciji karakter i nesigurnosti se jako dobro mogu ocitati po vanjskom... [više na forumu]