Matej Milanović • subota, 09.11.2013.

12. kolo Serie A počelo je pobjedom Catanije s Udineseom i Intera s Livornom. Od Hrvata je igrao samo Kovačić, koji je ušao s klupe i asistirao za drugi gol Intera.

U 12. kolu Serie A Catania je prekinula niz od pet utakmica bez pobjede i to je učinila protiv Udinesea. U prvom poluvremenu bilo je obostranih prilika, iako je opasniji bio Udinese. Najbliže su golu gosti bili u 24. minuti, kada je Roberto Pereyra prešao četvoricu suparnika i potom pogodio vratnicu. U idućim minutama s obje strane je bilo izglednih prilika, za Udinese je Thomas Heurtaux ostao sam u šesnaestercu i pucao pored gola, dok je za Cataniju Keko u neposrednoj blizini vratiju stopostotnu priliku poslao pored vratnice.

Prekretnica susreta stigla je u 29. minuti. Maurizio Domizzi je zadržao Nicolu Legrottagliea i uzrokovao jedanaesterac za Cataniju, iako je pritom sudac poštedio Domizzija drugog žutog kartona. Najstrožu kaznu izveo je Maxi Lopez i zabio za 1:0.

U ostatku susreta Udinese je pogodio još jednu vratnicu, u 67. minuti kada je Giampiero Pinzi pucao s dvadesetak metara. No gosti su se bunili zbog čak dvije situacije u kojima su smatrali da je sudac trebao dosuditi najstrožu kaznu u njihovu korist, obje na 1:0 za Cataniju. U prvoj je rukom u šesnaestercu igrao Panagiotis Tachtsidis, a u drugoj je rukom igrao Nicola Legrottaglie.

Na koncu je trobod ipak pripao Cataniji, koja se tako vratila pobjedi i sada ima devet bodova, iako ostaje i dalje u zoni ispadanja. Udinese je, pak, ostao na 13 bodova. Hrvati su svi bili na klupi, kod Catanije Bruno Petković, kod Udinesea Ivan Kelava, Frano Mlinar i Igor Bubnjić.

U drugoj utakmici dana Inter je nadigrao Livorno u slaboj utakmici. Susret je usmjeren u korist domaćih u 30. minuti, kada je Jonathan uputio nisku loptu u golmanski prostor Livorna. Činilo se da će je Francesco Bardi lagano zaustaviti, ali je loše reagirao i na pomalo nevjerojatan način odbio loptu u vlastitu mrežu, 1:0 za Inter.

Pred kraj poluvremena Bardi je ipak pokazao svoje kvalitete odličnom obranom na šutu Ricarda Alvareza. U 59. minuti u igru je, upravo za Alvareza, ušao Mateo Kovačić. U 82. minuti stadion je posvetio veliki pljesak Javieru Zanettiju, legendarnom kapetanu Intera, koji je tada ušao u igru i vratio se nakon šest mjeseci od ozljede i tako održao obećanje da će usprkos teškoj ozljedi još barem jednom zaigrati pred svojim navijačima.

Utakmica se definitivno zaključila u 91. minuti. Kovačić je sjajno proigrao Yuta Nagatoma, koji je zabio za konačnih 2:0 u korist Intera. Inter se tom pobjedom popeo na 25 bodova, dok Livorno ostaje na 12.

• Obrisan korisnik10.11.2013. u 15:06
    Zanetti će 40 a pogle lika kak igra.Jednom je Vlaović reko kad je Zanetti igro za repku kako ima osjećaj da može nakon 90 min odigrat još toliko.Nema umora.Lik je stroj.Fenomen.Kovačićeva akcija je odlična al treba više igrat.
  • ZooM10.11.2013. u 12:43
    Ako je odigrao loše, a je, nebitno je što je napravio više od nekoga drugoga, to nam stvarno ne bi trebala biti nikakva utjeha Možda mu ova akcija pruži malo sigurnosti i samopouzdanje koje mu nedostaje.
    ZooM
  • Obrisan korisnik10.11.2013. u 10:42
    kovačić kao mlad igrač mora imati više minuta da se može ispravno razvijati. naravno da će biti nekih dječijih bolesti i oscilacija, ali po ovakvim potezima, a nije mu prvi put, pokazuje koliko je to moćan igrač. da bi stvar bila još bolja i naglašenija, mjesto radnje takvih prodora je italija... [više na forumu]
  • kuky99010.11.2013. u 10:29
    Pa i dalje je u tih pola sata napravio više nego ostali veznjaci cijelu ili veći dio utakmice. Zar ne?