Filip Han • ponedjeljak, 02.12.2013.

Kompletirano je 14. kolo Serie A. U posljednjim dvjema utakmicama susreli su se Fiorentina i Verona, te Lazio i Napoli. Obje su utakmice bile bogate golovima, palo ih je čak 13, a vrijedne su pobjede na kraju upisali Fiorentina i Napoli...

Prvu utakmicu dana odigrali su Fiorentina i Verona. Gostima iz Verone eventualna pobjeda značila je i preskakanje Fiorentine na ljestvici, te prekid niza od dva poraza. Utakmica ipak nije dobro počela za goste jer je već u petoj minuti Valero zabio za vodstvo domaćih. Da to vodstvo ne potraje predugo pobrinuo se nepunu minutu kasnije Romulo. Verona je krenula s centra i već u prvom napadu udarac prema golu uputio je Iturbe, Neto je to obranio, no na odbijanac je "naletio" Romulo i izjednačio.

Vrlo brzo Verona je i preokrenula rezultat. U 13. minuti Iturbe je neobranjivim golom s dvadesetak metara postavio 1:2, no ni novo vodstvo nije dugo trajalo jer je odmah zatim svoj drugi gol upisao Valero, ovog puta uz pomoć Maiette od kojeg se udarac odbio i prevario Rafaela na vratima. Pred kraj prvog poluvremena Fiorentina je zabila treći pogodak preko Vargasa, pa su ekipe na odmor otišle s rezultatom 3:2.

Osam minuta od početka drugog dijela igre Verona se našla u problemima koje je uzrokovao Boško Janković. On je u svom šesnaestercu pokušao zaustaviti napad Fiorentine rukom što je sudac uočio i dao mu crveni karton, a penal koji je dosuđen sigurno je realizirao Rossi za 4:2. Verona je u 72. minuti samo uspjela smanjiti zaostatak, pogodak je zabio Jorginho za konačan rezultat 4:3.

Posljednja utakmica kola bila je ona između Lazija i Napolija. Lazio je prvi i zaprijetio u utakmici kada je Candreva u šestoj minuti šutirao s ruba šesnaesterca. U narednih nekoliko napada Rimljani su pokušavali zaprijetiti udarcima iz daljine, a Napoliju je trebalo neko vrijeme da preuzme konce igre u svoje ruke. Kada je u tome uspio, nije prošlo puno vremena do prvog gola, Higuain je nakon driblinga postavio 1:0.

Slično kao i u prethodnoj utakmici, već minutu kasnije stiglo je izjednačenje. Nakon što je lopta došla pred gol Napolija, u gužvi se odbijala od nogu i jednih i drugih, a na kraju je nespretno reagirao Behrami koji ju je poslao iza leđa Pepea Reine za rezultat 1:1 s kojim se otišlo u svlačionice.

Pet minuta od početka nastavka Napoli je poveo zahvaljujući Pandevu. On se našao sam pred protivničkim golom, te je iz okreta šutnuo loptu u dalji kut za 1:2. U 72. minuti ponovno je Higuain dobio precizno dodavanje iz veznog reda, Lazijeva obrana nije dobro reagirala, te se Argentinac našao sam pred Marchettijem što je bez problema realizirao.

U 87. minuti činilo se da bi se moglo ući u napetu završnicu jer je Lazio smanjio zaostatak na 2:3. Keita je dugo kružio oko kaznenog prostora, na kraju je i ušao pred Reinu te zabio snažnim udarcem u rašlje. Svaku mogućnost izjednačenja ili preokreta ipak je otklonio Callejon u sudačkoj nadoknadi. Nakon što je ukrao loptu pred centrom, stigao je do šesnaesterca i pucao po podu u dalji kut. Konačan rezultat tako iznosi 2:4.

Napoli se pobjedom odvojio od Intera na trećoj poziciji, sada ima četiri boda prednosti pred Nerazzurrima, a za drugoplasiranom Romom zaostaje tri boda. Lazio je na devetom mjestu sa 17 bodova.