Catania
Catania 1:3 Milan
Milan

Branimir Korać • nedjelja, 01.12.2013.

Nakon pet utakmica bez pobjede u talijanskom prvenstvu, Milan je napokon slavio. Na gostovanju kod Catanije upisao je pobjedu 3:1 preokrenuvši rani zaostatak...

Još od sredine listopada Milan nije znao za pobjedu u Serie A. Posljednje slavlje upisao je protiv Udinesea kada je na San Siru bio bolji s 1:0 golom Valtera Birse poslije čega je uslijedio sušni studeni.

S početkom prosinca, Milan je uspio doći do pobjede. Na gostovanju kod Catanije slavio je s 3:1 iako početak susreta nije bio nimalo dobar za goste.

Catania je stigla do vodstva već u 13. minuti golom Lucasa Castra koji je nakon dobrog prodora poslao loptu iza leđa Gabriela.

Domaćin je pet minuta kasnije mogao i povisiti vodstvo, međutim pokušaj Barrientosa nije bio precizan. Zato je precizan na drugoj strani bio Montolivo koji je u 20. minuti lijepim volejom zabio nakon dodavanja Emmanuelsona.

S tih 1:1 otišlo se i na odmor da bi u nastavku Milan stigao do pobjede. Mario Balotelli je prvo prijetio u dva navrata, nije uspio svladati domaćeg vratara, a onda je u 64. minuti ipak doveo Milan u vodstvo lijepim udarcem iz prekida.

Novi problemi za Cataniju javili su se već u sljedećoj minuti kada je Panagiotis Tachtsidis isključen zbog opasnog starta na Balotelliju. U 81. minuti stigla je i potvrda gostujuće pobjede zahvaljujući golu Kake na dodavanje Montoliva.