Ivor Krapac • nedjelja, 01.12.2013.

Nedjeljne popodnevne utakmice 14. kola Serie A nisu donijele jako puno radosti momčadima koje se bore za vrh ljestvice. Roma je tek u završnici ogleda s Atalantom u Bergamu došla do pogotka za izbjegavanje prvog ovosezonskog ligaškog poraza, dok je Inter pred svojim navijačima odigrao bez pobjednika protiv Sampdorije, trenutno pretposljednje na ljestvici...

I jedni i drugi nadali su se punom plijenu, ali Roma i Inter nisu došli do pobjeda u 14. kolu talijanskog prvenstva. Roma je protiv Atalante u Bergamu odigrala 1:1, a istim rezultatom okončan je i dvoboj Intera i Sampdorije u Milanu.

Oba pogotka u susretu Atalante i Rome pala su u drugom poluvremenu. Domaća momčad došla je u vodstvo u 51. minuti, kada je Davide Brivio iz slobodnog udarca s 30-ak metara udaljenosti pucao prizemno, a nakon što je lopta prošla ispod gostujućeg živog zida, Romin vratar Morgan De Sanctis nije reagirao dobro i Atalanta je mogla početi slaviti.

No, domaća momčad nije dočekala kraj susreta u jednako dobrom raspoloženju. Roma je izbjegla prvi ovosezonski poraz u prvenstvu u 90. minuti, kada je Kevin Strootman poslije dodavanja Adema Ljajića zabio za 1:1, što je stajalo na semaforu nakon posljednjeg sučeva zvižduka.

S ovim bodom, Roma se barem privremeno poravnala s Juventusom na vrhu ljestvice. I jedni i drugi sada imaju 34 boda, ali Juventus je s utakmicom manje. Torinezi će svoj nastup u 14. kolu imati kasnije u nedjelju, kada će ugostiti Udinese.

Marko Livaja na domaćoj i Tin Jedvaj na gostujućoj strani proveli su svih 90 minuta na klupi.

Inter se na domaćem terenu nadao smanjenju zaostatka za vodećim dvojcem. U Milanu je gostovala Sampdoria, pretposljednja na ljestvici, na čiju je klupu nedavno sjeo Siniša Mihajlović, a nekadašnji Interov igrač i pomoćni trener mogao je biti zadovoljan obavljenim. Momčad iz Genove došla je do boda (1:1), s izjednačujućim pogotkom u završnici utakmice.

Inter je poveo u ranoj fazi susreta, u 18. minuti, kada je Ricardo Gabriel Alvarez obavio najveći dio posla. Argentinac je na lijevoj strani prevario nekoliko suparničkih igrača i potom na drugom kraju kaznenog prostora pronašao Freddyja Guarina, koji je zabio za 1:0.

Sampdoria je poravnala u 89. minuti. Nedugo nakon što ga je Mihajlović uveo u igru, brazilski veznjak Renan odužio se svojem treneru lijepim dalekometnim udarcem lijevom nogom, za 1:1 i gostujući odlazak sa San Sira s bodom.

Poslije takvog ishoda, Inter je ostao na četvrtom mjestu ljestvice, s bodom manje od trećeplasiranog Napolija, koji će u 14. kolu u ponedjeljak u Rimu igrati protiv Lazija. Sampdoria je pretposljednja, s 11 prikupljenih bodova u dosadašnjih 14 kola.

Mateo Kovačić počeo je utakmicu na klupi domaćina. Interov trener Walter Mazzarri dao mu je priliku u 62. minuti, kada je hrvatski reprezentativni veznjak ušao umjesto Alžirca Saphira Taidera.

U preostale dvije utakmice nedjeljnog poslijepodnevnog programa, Cagliari je kod kuće nadoknadio zaostatak od 2:0 protiv Sassuola i na koncu osvojio bod (2:2). Chievo je u dvoboju donjeg dijela ljestvice došao do domaćih 3:0 protiv Livorna, a Manuel Pamić proveo je svih 90 minuta na klupi momčadi koja je uvjerljivo slavila.

• Obrisan korisnik02.12.2013. u 11:06
    ja sam za romu od malih nogu i da su dobili prvih 15 za redom nebi bili prvaci, niti imaju ekipu za naslov! samo što za razliku od prethodnih 13 godina (od odlaska cappela) konačno imaju normalnog trenera koji ih može dovuć do lige prvaka iako po kvaliteti nisu ni za prvih 5! juve će se prošetat do... [više na forumu]
  • Hrvoje199002.12.2013. u 00:24
    di su sad oni šta su za Romu od malih nogu? :) Jebiga, svakoj seriji dođe kraj, tako će i ovoj, ono je bilo na gornjoj granici mogućnosti, sad back to reality
    Hrvoje1990
  • Lovro-ZG01.12.2013. u 20:59
    baš zajebava Roma, nakon onakvog starta četiri nerješena i mogu se ak ovak nastave pozdravit s naslovom