MAXtv Prva liga, 20. kolo, 15.12.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 10.000
Suci: Fran Jović (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Dražen Fejer (Bjelovar)

Rijeka propustila matirati Hajduk, Splićani se vratili s dva "poklona" Maleša

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 15.12.2013.

Četiri pogotka pala su u Jadranskom derbiju na Poljudu, a Hajduk i Rijeka na koncu su se morali zadovoljiti podjelom bodova. Gosti su u prvom dijelu imali dva pogotka prednosti, no dva skrivljena jedanaesterca Maleša vratila su Splićane u utakmicu...

Vjerojatno nikad u povijesti Rijeka u Split nije dolazila s većim nadama i šansama za trijumf u Jadranskom derbiju. Očigledan pad forme Hajdukovih igrača u posljednje vrijeme i čak sedam igrača na koje Igor Tudor nije mogao računati gurnuli su Rijeku možda i prvi put u povijesti u ulogu favorita na Poljudu.

Hajduk je krenuo žustro i već u drugoj minuti imao matnu situaciju. Bencun je dobio loptu zaboravljen u kaznenom prostoru, bio oči u oči s Vargićem s dovoljno vremena da odabere pravi put lopte prema mreži, no uputio ju je preko grede.

Rijeka je odgovorila iz prve svoje akcije. Leon Benko je iz slobodnog udarca s 20 metara ljevicom gađao kut u kojem je stajao vratar Kalinić. Lopta je u živom zidu okrznula Bukvu i otišla izvan Kalinićevog domašaja za 0:1.

Trebalo je desetak minuta Hajdukovcima da se oporave od šoka i preuzmu loptu. No, nisu znali što s njom, vidjelo se da nedostaje pravi "playmaker", igrač koji će znati što s njom napraviti tijekom jalovog posjeda domaćina.

Rijeka se povukla i čekala novi "ugriz", kojeg je dočekala u 41. minuti. Greška Hajdukovih igrača na sredini omogućila je Andreju Kramariću da dugo povuče loptu na Hajdukovoj polovici pored pomalo nezainteresiranog Anđelkovića i onda sjajno odapne s dvadesetak metara ljevicom u donji lijevi kut Hajdukovog gola. Neuhvatljivo za Kalinića, Rijeka je do poluvremena stekla veliku prednost.

Hajduk je u drugo poluvrijeme krenuo žustrije, a Bencun je opet u isto vrijeme, u drugoj minuti, imao novu veliku prigodu. Ovog puta njegov je udarac završio u naručju dobro postavljenog Vargića.

Rijeka je 70. minuti imala prigodu staviti točku na i večerašnje utakmice. Išla je lopta paralelno s kaznenim prostorom, Kalinić je daleko istrčao i promašio loptu, a Mujanović je na drugoj strani ispred sebe imao praznu mrežu i - promašio.

Kao da je to bio novi signal Hajdukovcima za novu seriju napada. A u završnih 15 minuta Mate Maleš se uključio u ravnopravnu bitku s Mujanovićem za naslov tragičara utakmice.

Najprije je Rijekin veznjak srušio Bencuna u kaznenom prostoru u 75. minuti, a Filip Bradarić pretvorio kazneni udarac u 1:2 u tračak nove nade za domaćine.

Hajduk je još silovitije jurnuo po drugi gol, a Kouassijev opasan udarac obranio je Vargić. Nakon toga Mujanović je još jednom bio u prigodi osigurati riječku pobjedu, no nije stigao reagirati nakon ubačaja Brezovca kad je bio sam ispred prazne mreže na samo nekoliko metara udaljenosti.

A onda drugi jedanaesterac za Hajduk. Kouassi je ubacio loptu s desnog krila, Maleša je pogodila u ruku i nakon intervencije petog suca koji je bio tek nekoliko metara udaljen glavni je sudac još jednom pokazao na bijelu točku. Kapetan Mario Maloča preuzeo je odgovornost i zakucao loptu u mrežu za 2:2.

Hajduk je tako uspio spasiti bod i zadržati Rijeku iza sebe, barem dok ne odigraju zaostalu utakmicu protiv Lokomotive. Riječani imaju za čime žaliti, nakon dva pogotka prednosti i matne situacije za 0:3 morali su se zadovoljiti tek bodom na Poljudu.

• Obrisan korisnik16.12.2013. u 19:44
    O cemu ti pricas ? Kao prvo niti jedan navijac Rijeke nije rekao da je ono bio penal na kantridi .Kad si vec tu utakmicu spomenuo .Ti mi pricas o realnosti .Pa vi pola sezeone govorite da je liga ne regularna ,a sad zadnja tri kola ste se usutjeli zanimljivo bas ta tri kola ste dobili super vjetar... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.12.2013. u 16:13
    cinjenica je da rijeka u hnl-u od izravnih konkurenata nikog nije dobila,u drugo poluvrijeme su ušli nonšalantno a hajduk dodatno napaljen te je po meni i zaslužio remi možda ne na ovakav način al ga je zaslužio!rijeka mora biti puno sigurnija i goropadnija da bi pobjeđivali u ovakvim utakmicama!
  • soecc16.12.2013. u 15:37
    Ti stvarno želiš reći da nisu bili čisti penali? Nije ti ovdje mjesto dečko. Budi realan. Prvi gol ste dali nakon nepostojećeg faula, sjeti se samo faula Benka nad Maločom u prvoj tekmi ove sezone na Poljudu nakon kojeg ste zabili gol za 1:1, sjeti se samo penala za Rijeku prošle godine na... [više na forumu]
    soecc
  • Obrisan korisnik16.12.2013. u 14:55
    Vidim.da si normalan pa cu ti normalno odgovorit.Sudac je mogao i produzit igru 2 dana ,ali hajduk ne bi zabio gol do nije sviro dva smjesna penala .Pa covjek je svaki kontakt sviro Rijeci ,a Hajduku nista.pa 2 ili 3 puta su igraci ostajali lezat pokoseni on nista.Kvriza tip satere s leda on ni... [više na forumu]
  • Mithrandir16.12.2013. u 12:59