Atlético Madrid
Atlético Madrid 3:0 Valencia
Valencia

Branimir Korać • nedjelja, 15.12.2013.

Bliži se polovica sezone u španjolskom prvenstvu, a Atletico nimalo ne posustaje niti daje bilo kakve naznake da bi mogao pasti. Novu pobjedu upisao je u 16. kolu Primere nadigravši momčad Valencije s 3:0...

Barcelona i Atletico posve su poravnati na vrhu ljestvice španjolskog prvenstva. Obje momčadi imaju po 43 boda, upisale su po 14 pobjeda te po poraz i remi i imaju gol razliku plus 34.

Madridski klub dostigao je Barcelonu i po gol razlici zahvaljujući slavlju protiv Valencije s 3:0 u susretu u kojem je još jednom potvrdio kvalitetu i pokazao zašto je jedno od najugodnijih iznenađenja europskog nogometa ove sezone.

Nova pobjeda ostvarena je ponovno na krilima Diega Coste koji je jednostavno nezadrživ što su na svojoj koži najbolje osjetili igrači Valencije. Dva gola, dva izborena kaznena udarca, nebrojeno puno nezaustavljivih prodora, pokazali su zašto se za Costu trgaju Brazil i Španjolska.

Prvo poluvrijeme nije donijelo neki veliki nogomet, međutim u nastavku je Atletico zaigrao puno bolje i svaki izlet na polovicu gostiju bio je opasnost.

U 59. minuti domaćin je stigao do vodstva zahvaljujući golu Diega Coste čiji je to bio 20. pogodak u ovoj sezoni, a već četiri minute kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Ovaj put je ubacio Juanfran, a na pravom mjestu je bio Raul Garcia koji je tek ušao u igru i odmah povisio vodstvo.

U 73. minuti dosuđen je kazneni udarac za Atletico. Nije bilo nikakve dvojbe, Ruiz je srušio Costu koji je dobio priliku doći do svog drugog gola. Međutim Alves izlazi s gol linije i brani pokušaj napadača Atletica.

Ipak, nova prilika je stigla u 80. minuti. Ponovno Ruiz nije mogao ništa Costi osim srušiti ga, ponovno je dosuđen kazneni udarac, međutim ovaj put je napadač domaćina bio precizniji i pogodio je za konačnih 3:0.

Nemoćna Valencia na kraju se pomirila s porazom, a loša vijest joj je što u sljedećem kolu igra protiv madridskog Reala koji nikako ne želi dvije utakmice bez pobjede. S druge strane Atletico će ugostiti drugu momčad iz Valencije - Levante.