Osasuna
Osasuna 2:2 Real Madrid
Real Madrid

Kristijan Musa • subota, 14.12.2013.

Subotnji program 16. kola španjolske Primere su na El Sadar stadionu u Pamploni otvorili Osasuna i madridski Real. Gosti iz španjolske prijestolnice su u ovu utakmicu ušli s imperativom pobjede, budući da bi im takav ishod donio barem privremeno bodovno izjednačenje s Barcelonom i gradskim rivalom Atleticom. No, Osasuna se prezentirala u pravom svijetlu te dopustila momčadi Carla Ancelottija da kući putuje samo s jednim osvojenim bodom.

Madridski klub je bolje krenuo u susret na gostovanju u Pamploni. Na samom početku je Cristiano Ronaldo imao sjajnu priliku da svlada domaćeg vratara Fernandeza, ali je promašio gotovo prazna vrata, nakon odličnog dodavanja Isca. Tu sjajnu priliku Reala su domaći znali kazniti. Naime, u 16. minuti utakmice je Marc Bertrán uputio odličan centaršut, koji je u pogodak pretvorio Oriol Riera.

Prepuni El Sadar bio je na nogama, kako su njihovi ljubimci poveli protiv najtrofejnijeg europskog kluba. No, nisu htjeli stati na tome. Nastavili su s prilično dobrom igrom, koju su upotpunili i drugim pogotkom šest minuta prije odlaska na odmor. Nakon kornera domaćih, Diego Lopez je uspio obraniti prvi udarac protivnika, ali ne i udarac Riere, koji je drugim svojim pogotkom na utakmici uzrokovao erupciju oduševljenja u Pamploni.

Pred sami kraj prvih 45 minuta Real je ostao s desetoricom nogometaša, budući da je drugi, ujedno i isključujući žuti karton zaradio Sergio Ramos. No, unatoč igračkom nedostatku Kraljevski klub je uspio smanjiti do odlaska na odmor. Cristiano Ronaldo je asistirao, a za 2:1 je pogodio Isco.

U nastavku je Real htio u potpunosti preokrenuti susret, no domaći su bili ti, koju su kreirali bolje i izglednije prilike te ih je vrlo malo dijelilo od novog dvostrukog vodstva. Međutim, nepunih deset minuta prije kraja dogodila se prekretnica cijelog susreta. Najprije je Pepe ubacivanje Isca zakucao u mrežu Fernandeza, da bi nekoliko minuta potom Francisco Silva zaradio drugi žuti karton te tako izjednačio brojčano stanje na travnjaku.

Iako je Real nakon pogotka Pepea i isključenja domaćeg igrača nastavio s ofenzivnom igrom u nadi da će stići i do pobjede, promjene rezultata nije bilo te je momčad Carla Ancelottija nakon 16 odigranih kola i dalje treća sila španjolskog nogometa.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je 65 minuta za Real, da bi ga nakon toga zamijenio Nacho. Modrić je ponovno bio pokretačka snaga svog kluba, odigrao je besprijekorno svoju ulogu, ali nije mogao ništa poduzeti u situacijama, kada su domaći zabili svoje pogotke.

• Obrisan korisnik15.12.2013. u 18:32
    Ma nemaju suci veze sa losom igrom ! Nekad sude za nekad protiv , jednostavno to je tako .. Ali vecinom se digne neka frka ako sude za real neke bezze stvari , ali kad ne sude ne smije se ni komentarisati samo zato sto je to REAL ...
  • Mihalj15.12.2013. u 11:58
    tko o čemu realovci o sucima, smiješno
    Mihalj
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 09:56
    Ma nije penal ,, da igra za Barcelonu mozda bi i svirali !!
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 09:51
    čisti penal na modriću , strašno me iznerviralo što ti španjolski cigići njega napadaju za simulaciju
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 03:48