Branimir Korać • nedjelja, 15.12.2013.

Protivnik Rijeke u skupini Europske lige, Betis, teško je stradao na gostovanju u San Sebastianu gdje je primio pet golova. U drugom susretu poslijepodnevno-večernjeg termina Sevilla je remizirala protiv Athletica...

U poslijepodnevnom terminu susrele su se momčadi u potpuno različitoj formi. Real Sociedad igra sve bolje i "kao naručen" mu je stigao Betis koji uigra neprepoznatljivo u odnosu na nekoliko utakmica na samom startu.

U takvoj situaciji Real je dodatno podignuo samopouzdanje visoko slavivši s 5:1 čime je dodatno zabetonirao Betis za samo dno ljestvice Primere.

Već u šestoj minuti gosti su morali po loptu u mrežu. Pardo je bio u ulozi asistenta, dobro je pronašao Agirretxea koji lijepo vara gostujućeg vratara Andersena.

Gosti su se trgnuli nakon primljenog gola i odvažnije krenuli prema naprijed i to im se isplatilo u 19. minuti. Strijelac za poravnanje bio je Molina koji je bio miran u situaciji jedan na jedan s Bravom.

Molina je mogao potpuno preokrenuti utakmicu u 30. minuti kada je na dodavanje Vadilla dobro pucao, međutim lopta je pogodila vratnicu. Nakon toga domaćin je preuzeo inicijativu, dobre prilike do poluvremena su propustili Agirretxe i Vela, no u drugom dijelu Real je bio puno konkretniji.

Veliki pritisak domaćinu se isplatio u 55. minuti kada je Ion Ansotegi bio precizan nakon kornera i zaboravljen u 16 metara poslao loptu glavom u mrežu.

Sedam minuta kasnije 3:1 za Real. Ovaj put je Vela dobro centrirao, Antoine Griezmann je dobro pratio akciju i s druge vratnice svojim desetim ovosezonskim prvenstvenim golom odveo domaćina do visoke prednosti.

Potpuno razbijeni gosti u nastavku susreta primili su još dva pogotka, a strijelci su bili Agirretxe i Xabi Prieto za visokih 5:1.

Vatreno je počelo u Sevilli gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Athletica iz Bilbaa i već u prvih šest minuta viđena su dva gola.

Prvo je Sevilla stigla do pogotka i to u četvrtoj minuti kada je nakon kornera Alberto Moreno primio loptu i s ruba 16 metara lijepo pogodio za vodstvo domaćina.

Međutim samo dvije minute trajalo je slavlje Seville. Athletic je odmah uzvratio i to nakon loše reakcije Fazija, do lopte je došao Toquero koji pronalazi Susaetu, a ovaj nije imao težak posao.

Nakon ovakvog početka, utakmica se malo primirila da bi u završnici prvog poluvremena Athletic dobio veliku priliku za preokret. Bacca je igrao rukom i iako je to učinio van 16 metara, dosuđen je kazneni udarac. Pravda je ipak zadovoljena i Beto je lijepo obranio udarac Susaete.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko uzbuđenja, obje momčadi su imale ponešto poluprilika, ali pravih velikih prijetnji nije bilo.

Ivan Rakitić zbog kartona je propustio ovaj dvoboj, a španjolski mediji su složni kako je s tim izostankom Sevilla potpuno ostala bez kreacije.