Kristijan Musa • subota, 14.12.2013.

U okviru 16. kola španjolske Primere Barcelona je na svom Camp Nou dočekala Villareal. Gosti su u Kataloniju stigli sa četiri uzastopne utakmice bez poraza u nadi, da će svoj niz produžiti i na ovom zahtjevnom gostovanju. Ipak, domaći su predvođeni sjajnim Neymarom odnijeli sva tri boda te ugradili jednako toliku bodovnu prednost na ljestvici Primere, barem dok svoje obveze u tekućem kolu ne odradi madridski Atletico. Nešto ranije je pak Granada ugrabila puni plijen na gostovanju u Vallecasu kod domaćeg Raya.

Barcelona je protiv Villareal tražila osvetu za prošlotjedni poraz od Athletic Bilbaa te se barem na dan vremena ponovno odlijepiti na tri boda razlike. Par dana nakon „torpediranja“ Celtica na istom terenu, momčad Gerarda Martina igrala je nešto opuštenije, iako je i trener domaćih pomalo i kombinirao sa svojom startnom jedanaestorkom.

Uvodnih pola sata igre svelo se na poznatu domaću tika-taku. U jednom trenutku je Barcelona imala 85% lopte u svome posjedu, ali taj posjed nisu nikako uspijevali konkretizirati. Jedinu priliku je u uvodnom dijelu utakmice imao Alexandre Song. No, u 29. minuti Mario Gaspar je dotaknuo loptu rukom u vlastitom šesnaestercu te je sudac bez imalo razmišljanja pokazao na bijelu točku.

Precizan realizator kaznenog udarca bio je Neymar. Do odlaska na odmor Barcelona je imala još jednu lijepu priliku preko Alexisa Sancheza, ali je vratar gostiju Sergio Asenjo bio na visini zadatka. U nastavku su se stvari odvijale nešto drugačije. Naime, već u trećoj minuti drugog dijela Mateo Musacchio pogađa za izjednačenje te vraća Žutu podmornicu u igru.

Barcelona je pokušavala doći do novog vodstva, ali bez uspjeha. Njihova igra je tek dobila na dinamici kada je ušao Xavi, što se uskoro i pokazalo na semaforu. U 68. minuti susreta Cesc Fabregas pronalazi Alexisa Sancheza, koji loptu spušta za Neymara, a Brazilac je imao najlakši zadatak u cijeloj akciji, pospremiti loptu u praznu mrežu.

Domaći su do kraja imali još nekoliko šansi, ali je ipak na koncu rezultat ostao nepromijenjen (2:1). Villareal je ovim porazom ipak ostao na petom mjestu prvenstvene ljestvice.

U nešto ranijem terminu je Rayo Vallecano na svom Vallecasu dočekao Granadu. Gosti su prvi stigli u vodstvo sjajnom izvedenim slobodnim udarcem Frana Rica nakon 35 minuta igre. Do poluvremena su domaći ostali i s igračem manje, time i s još manjim šansama za povratak u igru. Isključujući žuti karton zaradio je Martinez Nacho.

U nastavku je Granada stigla i do svog drugog pogotka, a minutu prije kraja utakmice Riki je matirao domaćeg vratara Martineza za veliko slavlje gostiju i sva tri boda. Utakmicu je obilježio i djelitelj pravde Cesar Muniz Fernandez podijelivši čak 11 žutih i jedan crveni karton. Ovom pobjedom se Granada popela na deseto mjesto, dok je Rayo Vallecano 17., s tek jednim bodom ispred zone ispadanja.

• Obrisan korisnik15.12.2013. u 18:29
    ekipa igra koliko joj protivnik dozvoli, jesi razmišljao da je to razlog slabije igre Villareala,ha?[ Sve je moguce ;)
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 16:06
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 12:23
    eto kao sto rekoh sinoc,barca pingvinsi lagano dobijaju a sad ce atletiko kihnuti veceras i steta realova kiksa sanirana
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 09:54
    Tek nakon je Xavi usao barcelona je dobila dimenziju vise .. Popriliicno dobra utakmica,ali nije ni Villareal igrao onako kako zna..
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 08:31
    Napokon prava utakmica Barcelone. Prvo poluvrijeme je bilo savršeno; nisu stvorili previše šansi, ali nisu dali mrdnut Villarealu. Fenomenalna kombiniranja i dodavanja, napokon dosta rošadi i izmjena mjesta i trke bez lopte. Prvih 15-20 minuta drugog poluvremena dosta slabije, ali ostatak utakmice... [više na forumu]