Chambéry 21:17 Dunkerque
Dunkerque

Chambéry prekinuo crnu seriju pobjedom protiv lidera Dunkerquea

Mihaela Bradovski • četvrtak, 19.12.2013.

Rukometaši Chambéryja u susretu 13. kola francuskog prvenstva ugostili su vodeću momčad lige Dunkerque i upisali 21:17 pobjedu čime su ujedno i prekinuli crnu seriju poraza u prvenstvu...

Chambéry Savoie - Dunkerque Grand Littoral 21:17 (10:10)

Nakon što je u srijedu odigrano čak pet susreta 13. kola francuskog prvenstva, četvrtak je donio pretposljednji dvoboj kola, ali i ove godine, vrlo zanimljiv sraz između Chamberyja i Dunkerquea.

Chambery je u vrlo lošoj formi, u prvenstvu više od mjesec dana nije znao za pobjedu, a posljednji put slavio je početkom studenog kada je bio bolji od Nimesa. S druge strane Dunkerque možda i nije toliko uvjerljiv u svojim pobjedama, ali ih je u prvih 12 susreta skupio čak deset te je uoči ove utakmice držao prvu poziciju.

Večerašnji dvoboj bio je tako važan za obje momčadi, domaćin je htio na bilo koji način prekinuti loš niz i krenuti prema gore na ljestvici dok su gosti željeli pobjedu s kojom bi zadržali prednost nad PSG-om.

Na kraju su zadovoljni bili u redovima Chamberyja koji je boljom igrom u drugom poluvremenu uspio doći do pobjede 21:17 i na taj način ujedno pomoći PSG-u koji se bodovno izjednačio s Dunkerqueom.

Punih 48 minuta niti jedna momčad u nijednom trenutku nije uspjela doći do dva gola prednosti, a do tada je zabilježeno čak osam izmjena u vodstvu. Prvo odvajanje je odmah bilo kobno i prva veća kriza jedne momčadi je kažnjena.

U tri uzastopna napada gosti nisu uspjeli niti zapucati na gol, gubili su lopte, a Chambery je prvo golom Cedrica Patyja po prvi put stigao do dva gola prednosti (16:14), a odmah je na tri gola razlike povisio Damir Bičanić.

Mala prilika za povratak u igru gostima se ukazala kod 17:15 kada su imali tri napada za smanjenje vodstva, ali po istom scenariju kao i u ranijem razdoblju, previše su griješili i prilika je propuštena.

Nakon što je Gregoire Detrez četiri minute prije kraja zabio za 19:16, a Benjamin Afgour zaradio treće isključenje, bilo je jasno da će domaćin do pobjede. Točku na i stavio je s dva gola Kevynn Nyokas za pobjedu Chamberyja i odmak od donjeg dijela ljestvice.

Bičanić je nakon sjajnog izdanja u prošlom kolu i čak deset pogodaka, ovaj put bio dvostruki strijelac za što je trebao čak sedam pokušaja. Timothy N'Guessan je postigao četiri pogotka, a po tri su dodali Marko Panić i Cedric Paty. Cyril Dumoulin je obranio 11 pokušaja gostiju.

U redovima Dunkerquea istaknuli su se Vincent Gerard sa 16 obrana te Kornel Nagy s tri gola koji je bio najefikasniji pojedinac gostiju. Čak petorica njihovih igrača postigla su po dva gola.