MZT otvorio kolo domaćom pobjedom, Szolnoki posustao u posljednjoj četvrtini

Ivor Krapac • petak, 03.01.2014.

Skopski MZT došao je do pobjede pred svojim navijačima u prvoj utakmici 15. kola ABA lige. Momčad Zorana Martiča je s 10 poena prednosti bila jača od mađarskog Szolnoki Olaja, koji je padom u završnici susreta ostao bez šansi za iznenađenje. Domaće je do pobjede vodio njihov novi igrač Sead Šehović, prošlosezonski član Szolnokija...

Skopski MZT proslavio je očekivanu domaću pobjedu u 15. kolu ABA lige. MZT je u petak navečer u Skoplju sa 73:63 bio bolji od Szolnoki Olaja, uz dobar početak i završetak utakmice.

Domaća momčad bila je u vodstvu najvećim dijelom prve četvrtine, s osam poena prednosti (19:11) na kraju te dionice. Gosti iz Szolnoka su se u nastavku susreta vratili u igru, a držali su priključak sve do 61:55 u 38. minuti.

MZT se u posljednje dvije minute vratio na dvoznamenkastu prednost, a nedugo prije posljednje sirene imali su i najvećih +13 (73:60).

Najefikasniji igrač domaćina bio je Suad Šehović, koji je u Skoplje pristigao u posljednjim danima 2013. godine, a na predstavljanju je ubilježio 18 poena i četiri skoka. U pratnji su bila još dvojica igrača koji nisu započeli sezonu u dresu MZT-a, Ivan Marinković s 11 poena i pet skokova, a Aleksandar Cvetković s 10 poena i četiri skoka.

Marton Bader istaknuo se sa 16 poena i devet skokova za goste iz Mađarske. Strahinja Milošević dodao je 14 poena i šest skokova, a David Vojvoda 14 poena i četiri skoka.