Cedevita iščupala vrijednu pobjedu na gostovanju u Novom Mestu

Branimir Korać • subota, 04.01.2014.

Očekivano tvrdu i neizvjesnu utakmicu odigrali su u 15. kolu ABA lige Krka i Cedevita. Domaćin na svojem parketu tradicionalno prima mali broj poena, tako je bilo i u ovom susretu, međutim na kraju je Cedevita ipak slavila sa 65:64...

I bez svojeg najboljeg igrača Nolana Smitha Cedevita je uspjela doći do pobjede u Novom Mestu. Solidni domaćin se pokazao kao vrlo čvrst protivnik, međutim u završnici susreta Cedevita je ipak uspjela doći do pobjede.

Izostanci Smitha i Delaša na poziciji razigravača bili su priličan udarac za momčad Jasmina Repeše, igra nije bila tečna i kvalitetna, ali je to nadoknađeno velikom borbenošću koja je u konačnici i donijela pobjedu.

Početak nije bio dobar i Krka je odmah stvorila zalihu koju je održavala sve do završnice prve četvrtine, tu se Cedevita uspjela spustiti na svega tri poena zaostatka da bi Krka posljednji bijeg imala na početku druge četvrtine kada se odvojila na 30:22.

Nurkić, Babić i Suton su serijom 6:0 vratili Cedevitu u rezultatsku ravnotežu da bi nakon još jednog ubačaja Nurkića Cedevita uspjela napokon doći do poravnanja 32:32.

Na poluvremenu je Krka imala malu prednost 36:32, nije se uspjela ponovno odvojiti na početku drugog poluvremena i nakon što je tricom Baždarića Cedevita stigla na 44:44, više nije bilo značajnijeg odvajanja.

U igri praktički koš na koš Cedevita je imala prednost 58:55 i dva napada za povećanje vodstva, nije ih iskoristila i Krka je serijom Bečirovića 5:0 stigla do prednosti.

U dramatičnoj posljednjoj minuti Cedevita je preko Ramljaka uz faul-koš stigla do prednosti 63:61 poslije čega Hukić gubi loptu, a Baždarić zabija za 65:61. Edo Murić je samo postavio konačnih 65:64 na isteku vremena.

Kod Cedevite najefikasniji su bili Jusuf Nurkić s 14 poena (4/8) i pet skokova, Marino Baždarić s 13 poena (5/6) te Allan Ray s 12 poena (4/13, trica 4/9). U domaćim redovima Murić je ubacio 12 poena (4/12), a Zvonko Buljan, nekadašnji junior Splita, je dodao devet poena (3/6).

• Obrisan korisnik04.01.2014. u 22:03
    Smith je ozljeđen ali bi se trebao uskoro vratiti.
  • Obrisan korisnik04.01.2014. u 19:37
    Smith je odigrao 2 minute ? Jel ozljedjen ili sta ?
  • Obrisan korisnik04.01.2014. u 17:36
    Bravo za klub i bravo za Baždarića... to se traži od iskusnjara - da uskoče u ovakvim utakmicama kad neko fali (Smith i Delaš).